У четвер, 20 вересня, депутати Львівської міськради затвердили проект договору з інвестором про реконструкцію старого трамвайного депо на вул. Вітовського та створення інноваційно-креативного простору LЕМ Station. За відповідну ухвалу під час засідання сесії проголосували 43 депутати, передає Zaxid.net.
Ухвалою депутати визначили умови інвестиційного договору між ЛКП «Львівелектротранс» та переможцем інвестиційного конкурсу ТОВ «Лем Стейшн» щодо реконструкції трамвайного депо з метою створення інноваційно-креативного простору та договір оренди приміщень депо.
Згідно з договором, ТОВ «Лем стейшн» отримає приміщення старого трамвайного депо загальною площею близько 4,9 тис. м2 в оренду на 50 років. Ще одну з будівель площею 454 м2, розташовану за адресою вул. Братів Тимошенків, 4 інвестор має отримати в оренду лише після завершення судів між мерією і приватною компанією, які тривають щодо права власності на цю будівлю. Ангар, у якому розташований музей техніки, не був об’єктом інвестиційного конкурсу, тож в оренду для створення LEM Station цей ангар передавати не планують.
Інвестор має вкласти щонайменше 30 млн грн в реконструкцію будівель старого депо, створити інноваційно-креативний простір у реконструйованих приміщеннях, облаштувати прилеглу територію, прокласти необхідні інженерні мережі, але при цьому «забезпечити збереження зовнішнього об’ємно-просторового вигляду будівель та споруд».
Реконструювати всі отримані в оренду будівлі ТОВ «Лем стейшн» має протягом чотирьох років після отримання всіх необхідних дозволів.
Директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич під час виступу у сесійній залі зазначила, що компанія сплачуватиме близько 2 млн грн на рік і це без врахування індексу інфляції.
“За 50 років до бюджету міста буде сплачено близько 100 млн грн. Це без врахування вартості коштів, які надійдуть до бюджету від оренди земельної ділянки. Крім того, умовою договору є вкладення в реконструкцію цих об’єктів не менше 30 млн грн інвестиційних коштів”, – повідомила Гелена Пайонкевич
Нагадаємо, що в липня депутати також розглядали проект цього договору, але тоді не назбирали достатньої кількості голосів. Після цього інвертори організували зустріч з депутатами, де презентували їм концепцію простору LЕМ Station. У результаті, після дискусій у сесійній залі 20 вересня депутати таки підтримали ухвалу про інвестиційний договір.
Трамвайне депо (перший ангар) було споруджено одночасно з першою львівською електростанцією постійного струму 1894 р.
1907 р., із врахуванням нових потреб у електрифікації міста, була збудована нова електростанція на Персенківці, а в трамвайному депо збудували другий ангар для розташування та ремонту трамвайних вагонів.
Третій, найбільший за розмірами, ангар було споруджено в 1926-1927 рр.
Старих будівель депо багато років практично не використовують, і з кожним сезоном їхній стан погіршується. Нині місто може розпоряджатись двома з трьох історичних ангарів. Один із них давно пустує, інший же використовує як майстерні та склади ЛКП «Львівелектротранс». Саме їх, а також кілька допоміжних приміщень — загалом понад 5 тисяч кв. м — всередині липня виставили на інвестиційний конкурс. Третій історичний ангар, що розташований впритул до інших, ще 2004 року передали Львівському історичному музею в оренду на 50 років за 1 грн на рік для створення там музею техніки. За більш як 10 років музейники так і не спромоглись нічого зробити (наразі навіть не презентували концепції нового музею), однак віддати приміщення місту під інвестиційний конкурс, чи радше обміняти його на інше, відмовились.
Для команди Lem Station робота з депо не нова. Тут кілька разів проводили містобудівні обговорення та зустрічі. Найяскравішою подією для ангарів став прийом міжнародного фестивалю LvivMozArt — однієї з наймасштабніших музичних подій України. Досить часто тут відбуваються різні арт-проекти, тренінги тощо.
Схоже депо в Амстердамі перетворили на дуже класний простір, де є ремісничі майстерні, фуд-корти, бібліотека тощо. Там вирує життя.