Середа, 24 Квітня

Львівська мерія проводить рейди містом для перевірки дотримання карантину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська міська рада почала перевірку дотримання умов карантину у готелях, спортцентрах, розважальних центрах, кінотеатрах та інших підприємствах у місті.

Як повідомила прес-служба Львівської міськради, лише впродовж 14 березня перевірили 57 закладів.

«Шість груп протягом дня перевірили 57 підприємств, вручили рішення та протокол міської комісії з питань ТЕБ і НС та надали роз’яснення щодо роботи в умовах карантину», – повідомила заступниця міського голови Львова з питань ЖКГ Ірина Маруняк.

Серед установ, які сьогодні перевіряла мерія, є готелі, спортивні заклади, дитячі розважальні заклади, кінотеатри, спортивні комплекси, центри дитячої творчості, фітнес-клуби, нічні клуби, ресторани, піцерії та інші заклади громадського харчування. Відповідно до умов карантину у Львові, багатьом із них мерія рекомендувала зупинити роботу.

Зазначимо, у п’ятницю, 13 березня, під час позапланового засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС мерія серйозно посилила умови карантину, рекомендувавши закрити низку закладів і заборонивши зібрання понад 50 людей.

Карантин у Львові діятиме до третього квітня. Додамо, правоохоронці мають право під час карантину здійснювати рейди і перевіряти дотримання вимог уряду. За порушення умов карантину передбачено покарання від штрафів до кримінальної відповідальності, повідомив радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.

«Порушників притягуватимуть до відповідальності. Йдеться, звісно, про посадових осіб або відповідальних за суб’єкти господарської діяльності», – пояснив він в ефірі «Громадського радіо».

Як приклад, радник міністра навів тритижневий карантин у закладах освіти. За його словами, стаття 325 Кримінального кодексу про порушення санітарних правил щодо запобігання інфекційним захворюванням передбачає штраф або обмеження волі до трьох років. А у разі, якщо це призвело до тяжких наслідків, порушення карається позбавленням волі терміном до восьми років.

«Є стаття 137, яка встановлює відповідальність і обов’язки громадян щодо охорони життя і здоров’я дітей. Там так само санкції від великих штрафів до п’яти років ув’язнення», – наголосив Іван Варченко.

Тож МВС закликало відповідально ставитися до ситуацій, які загрожують життю та здоров’ю українців.