Середа, 21 Лютого

Львівська філармонія остаточно отримала статус національної

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська філармонія отримала статус національної. Про це оголосив президент Петро Порошенко під час візиту до Львова 19 вересня. Цікаво, що відповідне рішення уряд прийняв більше року тому. Щоб підписати указ президент чекав 13 місяців. Про це повідомляє Zaxid.net.

Ввечері 19 вересня Петро Порошенко відвідав мистецький захід «Прем’єра – вечір концертів Мирослава Скорика» у Львівській філармонії в межах свого візиту на 25-ий Форум видавців. Під час свого виступу президент сказав, що підписав відповідний указ, за яким обласна філармонія отримає статус національного закладу.

«Я, як Президент, високо ціную діяльність філармонії. Цінуємо діяльність її мистецьких колективів. І тому сьогодні я підтримав пропозицію Львівської обласної державної адміністрації щодо надання Львівській обласній філармонії статусу національної. Вітаю вас із цією подією», ‒ сказав під час участі у «Вечорі концертів Мирослава Скорика» у Львові Петро Порошенко.

Однак зазначимо, що про надання національного статусу Львівській філармонії всі ЗМІ, а також сайт Львівської обласної держадміністрації повідомляли більше року тому. Ще 18 серпня 2017 року уряд схвалив проект указу Президента України «Про надання Львівській обласній філармонії статусу національного закладу».

«Відповідне рішення було прийнято з огляду на вагомий внесок Львівської обласної філармонії у справу збагачення духовності українського суспільства, примноження культурної спадщини нашого народу, активної популяризації кращих здобутків українського і світового музичного і театрального мистецтва, а також беручи до уваги, що зазначені заклади культури відіграють визначну роль у культурно-мистецькому житті України і гідно презентують її за кордоном», ‒ було опубліковано на урядовому сайті торік.

Президент чекав більше року, щоб підписати цей указ. І оголосив цю новину, чекаючи відповідної нагоди і особисто перебуваючи у Львові. Зазначимо, що на офіційному сайті президента України цього указу немає.

Нагадаємо, 19 вересня Петро Порошенко відвідав 25 Book Forum у Львові. Також він став гостем презентації книги глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, заради його візиту навіть перенесли церемонію відкриття форуму.

Додамо, що Львівська філармонія почала роботу у 1902 році в приміщенні колишнього театру Скарбека (зараз там — театр Марії Заньковецької). У 1933 році Адам Солтис заснував оркестр Львівської філармонії. У 1939 році філармонії надали статус державної. З 1944 року симфонічний оркестр філармонії розпочав постійну концертну діяльність.