Львів закупить 100 тролейбусів з автономним ходом

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У понеділок, 13 травня, міський голова Львова Андрій Садовий та керівниця ЛКП «Львівавтодор» Оксана Єстеферова підписали угоду про намір отримати 50 млн євро з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) – інституції Світового банку на закупівлю 100 тролейбусів з автономним ходом та реконструкцію вул.Шевченка. Кредитні кошти місто отримуватиме впродовж 2020-2021 років, інформує Zaxid.net.

Підписана угода передбачає, що міська рада зможе отримати 50 млн євро кредиту (терміном на 13 років під 4,99-5,5%), з яких 25 млн євро витратять на закупівлю 100 тролейбусів на автономному ході. Такий тролейбус зможе заряджатися від контактної мережі, а потім їхати до 15 км без використання електродротів. Таким чином вдасться без добудови тролейбусних ліній забезпечити електротранспортом райони Львова, де немає контактної мережі.

До кінця цього року мерія має намір завершити усю паперову роботу і провести міжнародний тендер на поставку тролейбусів. Уже в 2020 року планують отримати перші тролейбуси на автономному ході. Загалом усі тролейбуси поставлятимуть упродовж трьох років.

«Ми зустрілися з представниками Міжнародної фінансової корпорації і обговорили ідею переведення громадського транспорту у Львові і в перспективі в Україні на електротранспорт. Ми маємо унікальні поклади корисних копалин і можемо отримувати літій, який використовується для виробництва батарей. Ми маємо дуже багато можливостей для виробництва трамваїв, тролейбусів і електробусів», – розповів під час брифінгу у Ратуші мер Львова Андрій Садовий.

Окрім того, ЛКП «Львівелектротранс» зможе отримати 10 млн євро кредиту на оновлення контактних електромереж.

«Це не просто закупівля тролейбусів з автономним ходом, ми говоримо про те, щоб зробити місто більш зеленим. По всьому світу ми спостерігаємо тенденцію до урбанізації. Близько 50% глобального населення проживає у містах і ця цифра до 2050 року збільшиться до 2/3. Тому вже зараз ми повинні напрацьовувати рішення щодо покращення роботи громадського транспорту, щоб робити наші міста більш зеленими і екологічно чистими» , – розповів очільник регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Палмер.

Підписаний договір з IFC передбачає також отримання 15 млн євро на реконструкцію вул. Шевченка, яку розпочнуть восени цього року. Нагадаємо, у бюджеті розвитку Львова заклали 20 млн грн, щоб розпочати роботи якнайшвидше. Кредитні кошти від IFC місто зможе отримати уже в 2020-2021 роках.

Заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий висловив сподівання, що тендерні процедури вдасться провести до кінця цього року, аби з 2020 – розпочати поставку тролейбусів.

«Плануємо розбити терміни поставки на 3 роки, щоб це було планово і поступово і ми встигали належним чином підготувати базу обслуговування нових одиниць і провести навчання водіїв», – додав Андрій Білий.

Нагадаємо, у лютому ЛКП «Львівелектротранс» підписало контракт із ТОВ «СП «Електронтранс» про поставку 50 нових низькопідлогових тролейбусів у межах кредитної угоди ЄБРР. Окрім того, цього року місто планує закупити 100 нових низькопідлогових автобусів та 10 трамваїв.