Вівторок, 9 Серпня

Львів’янин Василь Набока встановив рекорд України з годинного заїзду на велотреку

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Водночас упродовж години 36 легкоатлетів визначали з-поміж себе найшвидших, пише Zaxid.net

У Львові відбувся фінал триатлонного кубка СК «Три Леви». А на десерт приберегли встановлення рекорду – годинну їзду на велосипеді по треку.

Цьогоріч свого «сталевого коня» у годинну мандрівку ладнав Василь Набока – багаторазовий переможець і рекордсмен веломарафону «Львівська Сотка». Демонструвати блискучий результат йому більш звично на шосе, а не на треку. Тож треба врахувати багато деталей.

Спортсмен розповідає: «На шосе ти можеш поставити важку передачу і крутити її рівномірно. Хоч там і вітер, і підйоми, але ти все регулюєш. А на треку в тебе одна передача, і кожне коло – як 2 маленькі підйоми і 2 маленькі спуски».

Атлет мав намір налягати на педалі зі середньою швидкістю 46 км/год. Перед заїздом зазначив: «Зараз трек трішки підігріли, так що опір повітря буде менший, ніж на тренуваннях. Дуже важливою є посадка велосипедиста. Кожен рух ліктя вправо-вліво вже гальмує рух».

Набока претендував на рекорд України серед аматорів у віковій категорії від 35 до 40 років. Упродовж заїзду чоловік не мав права зупинятися. Трибуни гнали спортсмена вперед. Тож він методично «намотував» кола по 250 метрів кожне.

Веселе товариство Василю створили легкоатлети. 12 команд по 3 учасники кожна бігали упродовж години. Потім результати додали і визначили, якому колективу вдалося здолати найбільше кілометрів. Серед бігунів був відомий марафонець Тарас Сало. Він розповів: «День тому в мене був забіг на 10 км у Кувейті. Я недавно повернувся. Був довгий переліт, тож я трохи втомлений».

Сигнал сповістив, що година минула. Василь Набока встановив рекорд України, проїхавши 45 км 392 м. Бігуни ж залишалися на своїх місцях, поки судді із рулеткою вимірювали їхній точний результат.

Найпрудкішим виявився все ж Тарас Сало, який здолав 18 км 272 м. Його колектив «Ультра» зайняв третє місце. А перемогла у забігу команда «Shypshyna 1».

Share.