Львів’яни вийшли на протест проти дій Медведчука щодо заборони книги про Стуса

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутат партії “ОПЗЖ” та колишній адвокат поета Василя Стуса Віктор Медведчук намагається через сyд заборонити книгу Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”. Десяток львів’ян вийшли на вулицю, аби висловити свій протест щодо цього. Подібна акція також відбулася і в Києві, повідомляє Еспресо.TV.

10 липня у Дарницькому районному суді Києва відбувалось засідання за позовом Віктора Медведчука проти журналіста, історика Вахтанга Кіпіані та видавництва “Vivat”, які видали книгу “Справа Василя Стуса”.

Кум Путіна та в минулому адвокат поета намагається заборонити цю книжку, де зібрані документальні та історичні дані про те, як судили митця. Пoзов стосується “захисту честі, гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації”. Претензії народного депутата від ОПЗЖ полягають у буцімто недостовірних фактах деяких уривків з книг.

10 липня суд не прийняв рішення за позовом Медведчука до автора книги про Стуса. Наступне засідання у справі Призначили на 14 серпня. Судді розглянули тільки перший том матеріалів.

У Львові кілька десятків людей вийшли на центральну площу міста, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, аби висловити свій протест проти таких дій Віктора Медведчука.

“Московія наступає на Україну різними способами. І один з них — рoзправа над книгою Вахтанга Кіпіані. А я проти цього, тому що я українець і я люблю своїх героїв. Один з них – Василь Стус”, – наголошує учасник акції Тарас Федак.

“Це великий український письменник і його судили не за правилами. Я розумію, що це не правильно і хочу показати, що не погоджуюся з цим”, – обурюється активіст Данило Мураль.

Організаторами акції виступили активні львів’яни. Вони виступили на підтримку журналіста та книги. З національною символікою, з плакатами — висловлювали свій протест, показуючи незгоду з діями лідера ОПЗЖ. Медведчуку досі страшно, кажуть організатори і через 35 років він знову хоче знищити Василя Стуса і цього разу у формі книжки.

Фото: Христина Парубій

“Вахтанг Кіпіані зібрав багато інформації в очевидців цих подій. Там точно є правда про те, як Медведчук і компанія, будучи адвокатом, замість того, щоб захищати Василя Стуса, все зробив, для того, щоб його посадили і відбулася політична рoзправа. Не дивлячись на пандемію, ми не могли стояти осторонь, ми мусили показати свій рішучий протест.

Нещодавно вони подали в суд розгляд закону про українську мову, а нині хочуть переписати історію Василя Стуса”, – розповідає один із організаторів акції, заступник голови обласної ради Богдан Гагалюк.

Наприкінці демонстрації учасники виконали державний гімн України.

Довідка:

Віктора Медведчука часто звинyвачують у пoрушенні адвокатської етики під час процесу проти Василя Стуса у 1980 році. Сам він своєї провини не визнає.

Книга Кіпіані “Справа Василя Стуса” вийшла у травні 2019-го. У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді сyдили Стуса.

Влітку 2019-го року Медведчук заявив, що подав позов з метою заборонити книжку Кіпіані про Стуса, бо та містить “висловлювання, які не відповідають дійсності”. Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

Нагадаємо, вересня 2019 року, до Дня пам’яті поета, вийшов український художній повнометражний фільм про життя та загадкову cмерть відомого поета-шістдесятника «Заборонений».

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР