Львів’янка з коронавірусом вижила після 33 днів на апараті штучної вентиляції легень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові 51-річну жительку госпіталізували до львівської обласної інфекційної лікарні більше місяця тому. На апараті штучної вентиляції легень вона пробула 33 дні і 10 червня нарешті була від’єднана, почавши самостійно дихати.

У неї діагностували важку двобічну пневмонію і у критичному стані перевели на штучну вентиляцію легень. Пізніше їй діагностували коронавірус.

Про це у середу, 10 червня, повідомив заступник директора Львівської обласної інфекційної лікарні Ігор Берник. Це позитивна новина не лише для хворої, її рідних, а й усіх хворих, в яких діагностували Covid -19.

Як повідомив ZAXID.NET завідувач відділення інтенсивної терапії і реанімації Віктор Токарєв, це перший випадок в лікарні такого тривалого перебування пацієнтки на ШВЛ. Деякі хворі також довго були на штучній вентиляції легень, але 51-річна львів’янка – найдовше.

«Спершу жінку госпіталізували до лікарні, де розпочали лікування, але через п’ять днів її стан не поліпшився і її перевели в реанімацію. Стабілізувати її стан не вдавалося і через день її перевели на ШВЛ», – каже Віктор Токарєв.

Впродовж 2-3 тижнів її стан наближався до критичного. Але вдалося пролікувати прояви дихальної недостатності.

За його словами, зараз жінка при свідомості, самостійно дихає, але наразі залишається у відділенні інтенсивної терапії. Лікарі побоюються, щоб важка ковідна пневмонія не дала інших ускладнень, тому спостерігають за пацієнткою.

Інколи для полегшення дихання використовують кисневу маску. Лікування ускладнюється супутнім гіпертонічним захворюванням та зайвою вагою.

Зараз в інфекційній лікарні є 181 хворий: 128 пацієнтів з підтвердженим діагнозом Covid-19 і 53 – з підозрою. У відділенні інтенсивної терапії є семеро хворих і на ШВЛ – одна пацієнтка.