Четвер, 25 Квітня

Львів’янка Марія Музичук не змогла пройти у фінал чемпіонату світу з шахів на Росії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Марія Музичук не пройшла у фінал чемпіонату світу з шахів, програвши в 1/2 фіналу росіянці Катерині Лагно. Про це пише Уніан.

Доля протистояння вирішилася на тай-брейку. Раніше спортсменки двічі зіграли внічию. Рахунок після двох партій був 1:1. На тай-брейку, який за регламентом складається з двох партій по 25 хвилин + 30 секунд/хід, росіянка виграла обидві партії.

Відтак у фіналі Лагно зіграє з китаянкою Цзюй Веньцзюнь, яка перемогла іншу росіянку, Олександру Костенюк, із результатом 1,5:0,5.

Чемпіонат світу з шахів серед жінок проходить в російському Ханти-Мансійську.

Як повідомлялось раніше, сестри Музичук відправились до Росії на чемпіонат світу з шахів. Згодом вони пояснили, чому їдуть на чемпіонат світу на Росію.

«Ми всі звичайно розуміємо, що країни воюють і це явно не дуже добре, але ми спортсмени ніяк не можемо повпливати на вибір місця проведення змагань», – зазначила Анна Музичук.

Марія Музичук розповіла, що перебування на Росії може психологічно тиснути, однак вона сподівається добре зіграти.

«Сам факт, що перебуваєш в Росії, плюс це чемпіонат світу, я думаю психологічно це може трохи тиснути. Я виграла в 2015 році в Сочі, сподіваюся що цього року добре зіграю, ми будемо готуватися до цих змагань», – зазначила вона.

Водночас у грудні 2017 року Анна Музичук відмовилася їхати до Саудівської Аравії на чемпіонат світу з шахів через вимоги носити абайю та утиски прав жінок.

Нещодавно сестри Музичук здобули «срібло» Всесвітньої шахової олімпіади, яка відбувалася у Батумі (Грузія).