Понеділок, 20 Травня

Львів’ян закликають не скуповувати масово продуктів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Через введення по всій території України карантину львів’яни 11 березня почали масово скуповувати продукти. Як наслідок – буквально за один вечір у той день із полиць деяких магазинів і супермаркетів Львова зникли крупи та макарони. Про це повідомляє Львівський портал.

Представники найбільших торгівельних мереж Львівщини твердять, що продуктів вистачить усім, тому мешканців закликають не панікувати і не виносити з магазинів міхи з продуктами харчування.

Фото: Суспільне.Львів

Представники великих торгових мереж визнають: до гастрономічного ажіотажу, який виник 11 березня у Львові, готові не були. Мешканці у паніці масово скуповували крупи, макарони, олію та цукор. Відтак рівень продажу бакалії зріс удвічі.

«Загалом у нас є 68 магазинів. І вчора ми справді відчули зміни у продажах. Першочергово «пішли» ті товари, які не псуються, які довго зберігаються: гречка, олія, цукор, борошно та інші крупи. Загалом попит на бакалію зріс удвічі. Звісно, такий рівень продажу був непрогнозованим, тому полиці були порожні. Але проблем із постачанням товарів немає, на складах є запаси, які відвозять у магазини. Якщо ввечері деяких продуктів уже не було, то вранці вони вже стояли на полицях. Наразі ми використовуємо запаси зі складів, а зі 17-18 березня запаси на складах знову повністю оновимо», – розповів під час брифінгу сьогодні, 12 березня, керівник відділу маркетингу мережі магазинів «Близенько» Максим Детинченко.

ТЦ «Метро» (Фото dilo.net.ua)

Високий попит на товари першої необхідності відзначили у мережі львівських гіпермаркетів «Ашан», де також швидко розкупили бакалію. Втім торговці запевняють: проблем із постачанням продукції немає.

«Справді, далеко не всі магазини були готові до такого шаленого попиту на товари першої необхідності. Звісно, зараз ми збільшили замовлення. Але наголошу, що магазини заповнюються, товар приходить постійно, збоїв у постачанні немає», – відзначила директорка гіпермаркету «Ашан» на просп. Чорновола Тетяна Герасимова.

Представники торгівельних мереж прогнозують, що продуктовий ажіотаж на Львівщині збережеться ще наступних чотири-п’ять днів. Вже з вівторка-середи, 17-18 березня, попит вщухне. Втім мешканців закликають не панікувати і не скуповувати масово окремі види продуктів.

«Зараз продажі зросли, але очікуємо, що скоро буде спад. Тому не варто панікувати, всі необхідні товари є, запаси у магазинах регулярно поповнюються, робота із постачальниками також ведеться», – додав Максим Детинченко.

Своєю чергою перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський наголосив, що облдержадміністрація стежить за ситуацією і співпрацює із торговими мережами, аби не виникало суттєвих перебоїв із постачанням товарів.

«Торгові мережі абсолютно готові. У них є всі необхідні розрахунки щодо потреб населення у продуктах. Постачальники запевняють, що склади готові до такого попиту. Тому логістичні процеси пришвидшено, машини працюють цілодобово. Але навіть якщо у магазині немає якогось товару, то протягом 24 годин його завезуть. Зберігайте спокій і не панікуйте», – підкреслив Василь Лозинський.

Нагадаємо, протягом 11-12 березня у львівських великих торгових точках журналістам вдалось зафіксувати доволі великий ажіотаж серед покупців.