Китай вперше проголосував за резолюцію Генасамблеї ООН, де росія названа агресором щодо України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Китайська делегація вперше проголосувала за резолюцію Генасамблеї ООН, в якій росія називається агресором відносно України. Йдеться про резолюцію A/77/L.65 щодо співробітництва між ООН та Радою Європи, яка ухвалювалася 26 квітня.

«Спроба рф зняти згадку про агресію щодо України провалилася в ГА. Проти резолюції проголосували 5 відомих борців з правами людини – рф, Білорусь, Нікарагуа, Сирія, КНДР», – повідомив у Twitter постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Делегація рф намагалася виключити пункт, в якому зазначалося: «враховуючи, що безпрецедентні виклики, які стоять сьогодні перед Європою після агресії російської федерації проти України, а до цього проти Грузії, та припинення членства російської федерації у Раді Європи, вимагають зміцнення співробітництва між Організацією Об’єднаних Націй та Радою Європи, особливо для того, щоб оперативно відновити та підтримувати мир та безпеку на основі поваги суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності будь-якої держави, забезпечувати дотримання прав людини та норм міжнародного гуманітарного права під час військових дій, відшкодовувати збитки, завдані жертвам, та притягти до відповідальності всіх тих, хто винний у порушенні норм міжнародного права».

«За» проголосували 122 країни, «Утрималися – 18». Крім Китаю, за цю резолюцію проголосували Індія, Бразилія та Туреччина, які раніше підтримували рф відмовою брати участь у голосуванні.

«Проти резолюції проголосували 5 відомих борців з правами людини — росія, Білорусь, Нікарагуа, Сирія, КНДР» — пише Кислиця.