Китайці на Львівщині допомагатимуть виробляти електробуси

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Представники китайської компанії Beijing electric power automatic цікавляться можливістю виробництва електробусів на базі Стрийського автобусного заводу. Про це повідомляє Zaxid.net.

Планується, що виробництво буде засновано на співпраці компанії з Китаю та українською ТОВ «Компанія ВЕЕМ-Металавтопром». Співробітники Львівської міськради провели зустріч з представниками Beijing electric power automatic, яка має великий досвід у виробництві електроустаткування і зацікавлена у виробництві електробусів. Проект спільної роботи був представлений на засіданні.

Власник ТОВ «Компанія ВЕЕМ-Металавтопром» Богдан Шевців розповів, що українська сторона вже відвідала Китай і познайомилися з виробництвом автобусів на електродвигунах. За його словами, в Китаї виробництво чистого транспорту – це цілий комплекс виробництв і сервісів.

Якщо домовленості трансформуються в реальний спільний проект, то українські електробуси складатимуть на заводі в м.Стрий на базі заводу ТДВ «Стрий Авто». Тут будуть вироблятися кузови автобусів по кресленнях китайської сторони. Ще дві львівські компанії будуть поставляти запчастини та комплектуючі. Китайська сторона візьме на себе виробництво двигунів, блоків керування і акумуляторів.

Електробус проїжджатиме до 280 км без підзарядки, а зарядка акумуляторів буде проводитися вночі. Для того, щоб такий рухомий склад з’явився на вулицях українських міст, знадобляться спеціальні зарядні станції.

Зараз «Стрий Авто» виробляє переважно пасажирські автобуси середнього класу на шасі вантажівок Mercedes-Benz Vario та туристичні автобуси середнього класу «Карпати».

Наразі у Львові є лише один електробус, який місто придбало у львівського виробника СП «Електронтранс». Він працює на тролейбусному маршруті №9 (Університет – Аеропорт).

Share.