П’ятниця, 3 Лютого

Квиток у водія буде вдвічі дорожчим за електронний

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За словами директора ЛКП «Львівавтодор» у Львові триває проект з впровадження електронного квитка. У підприємстві замислились повністю змінити систему роботи водіїв, в тому числі і систему нарахування оплати. Про це поввідомляють у прес-центрі Львівської міської ради.

Роботи з розробки та впровадження в місті електронного квитка тривають. На цей проект покладають великі надії, адже безготівкова оплата за проїзд має звільнити водії від обігу готівки та дозволить сконцентруватись на дорогах. Олег Береза прокоментував вже зроблені кроки для впроваження е-квитка та розповів деякі деталі із майбутніх очікувань.

За його словами, зараз формуються технічні завдання до самої системи. Також проводиться перший етап тендеру на закупівлю системи. На участь у тендері вже зголосилось 17 компаній, проводиться їх оцінка. Відомо, що новий квиток буде носити назву «ЛеоКарт».

В перспективі водій отримуватиме кошти не від кількості пасажирів, а від кілометражу. Звісно, львів’яни зможуть купити квиток у водія, проте він вартуватиме вдвічі більше, ніж можна витратити, користуючись електронним. Перевізник, по-суті не має мати доступу до коштів, а ЛКП, в свою чергу, вже вирішуватиме на основі роботи перевізника, яку зарплату йому давати. Водій матиме стимул до того, щоб більше курсувати, а не набирати велику кількість пасажирів.

Нагадаємо, раніше «Львівські» повідомляли, що наприкінці липня завершився прийом документів на конкурс стосовно встановлення обладнання е-квитка. Також відомо, яка може бути тарифна політика.

Як функціонуватиме е-квиток.

За словами керівника відділу автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП “Львівавтодор” Сергія Журбенка, у Львові планують запровадити кілька різновидів квитків та абонементів після впровадження електронної системи оплати:

– разовий паперовий квиток, який можна буде придбати у водія. Таки тікет буде дійсний тільки в одному транспортному засобі, він не передбачає пересадку пасажира на інший маршрут. пересадки);

– разовий електронний квиток надасть можливість користуватися громадським транспортом та здійснювати пересадку.

– короткострокові абонементи – на 1, 3, 5 діб без обмежень кількості поїздок;

– довгострокові абонементи – на 1, 6, 12 місяців, тут не буде обмеження щодо кількості поїздок.

– різного роду пільгові персоніфіковані абонементи – користуватися громадським транспортом можна буде безкоштовно лише учням, студентам та іншим пільговикам.

Картку для проїзду в громадському транспорті Львова можна буде придбати у супермаркетах, магазинах, кіосках на зупинках, поштових відділеннях та в центрі обслуговування пасажирів. А поповнити їх -в касах магазинів, через інтернет, платіжні термінали, за допомогою мобільних додатків або ж за допомогою смс-повідомлень.

Крім впровадження електронного квитка, у Львові також планують значно збільшити кількість громадського транспорту на дорогах міста. Так, за словами Сергія Журбенка, ще до впровадження е-квитка, у місті хочуть випустити на маршрути 725 автобусів, 130 трамваїв та 110 тролейбусів.

Функції оператора оплати проїзду виконуватиме ЛКП «Львівавтодор». Система буде функціонувати таким чином, аби спонукати пасажирів купувати довготривалі абонементи. Увесь громадський транспорт обладнають валідаторами – пристроями, які зчитуватимуть інформацію з довгострокових абонементів, банківських карток та паперових квитків. Водночас, працюватимуть 80-100 контролерів, які матимуть засоби для зчитування банківських карток.

Що буде із тарифами на проїзд після впровадження е-квитка.

Щодо цього питання досі немає однозначної відповіді. Втім, як зауважив пан Сергій Журбенко, наразі фахівці планують, що разовий проїзд у громадському транспорті після впровадження електронного квитка може коштувати 5 гривень, а річний абонемент обійдеться у 1 500 грн.

Коли львів’яни зможуть користуватися е-квитком.

Якщо ще у 2016 році в управлінні транспорту твердо заявляли, що система електронної оплати проїзду в громадському транспорті Львова запрацює вже на весні 2018 року, то наразі риторика по е-квиту різко змінилася. Так, вже у червні цього року керівник відділу автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП “Львівавтодор” назвав нові терміни реалізації проекту.

“Якщо все буде добре, не буде жодних проблем ні в рамках відбору компаній, ні в подальшому, то електронний квиток в громадському транспорті Львова запрацює в кінці 2018 – на початку 2019 року.

Де працюватиме система.

В коментарі кореспонденту 032.ua Журбенко розповів, що спеціальним обладнанням для електронної системи оплати проїзду обладнають лише той транспорт, який курсує на території міста. Тобто, мова йде про увесь комунальний транспорт та частину міських перевізників. В міжміських автобусних маршрутах діятиме готівкова система оплати проїзду.