Вівторок, 28 Травня

Кулеба: системи Patriot у Польщі могли б захищати небо заходу України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає реальною ситуацію, за якої системи Patriot у Польщі захищали б небо над заходом України. Про це він сказав в ефірі телемарафону.

«Зараз усе реально, але розглядаються різні рішення. Насправді це захистило б країни НАТО від прильотів на їхні території російських ракет або дронів», – зазначив Кулеба.

Він також зізнався, що у розмовах із західними партнерами висловлює згоду на всі умови, які дозволять захистити небо над Україною від російських атак.

«Коли ми сидимо за зачиненими дверима, то я всім партнерам кажу: дорогі мої, що завгодно, хочете в оренду, давайте в оренду, хочете, щоб він прикривав ваш кордон, буде прикривати ваш кордон, але дайте», – розповів очільник МЗС.

Раніше повідомлялося, що Україна веде активні переговори із союзниками про отримання двох батарей системи протиповітряної оборони Patriot та однієї SAMP/T.

Нагадаємо, Україна знайшла сто вільних систем протиповітряної оборони Patriot у світі. Однак сподівається якнайшвидше домовитись про постачання семи додаткових батарей Patriot.

Нещодавно Німеччина оголосила про термінову передачу Україні одного зенітно-ракетного комплексу Patriot і згодом додаткову систему IRIS-T.