Крутіше, ніж “Байрактар”. Україна може отримати ударні американські дрони MQ-9 Reaper

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Україна веде переговори про закупівлю важких ударних безпілотників американського виробництва MQ-9 Reaper (Жнець). Дрони можуть змінити баланс у російсько-українській війні. Про це повідомляє Forbes.

За даними видання, минулого тижня представники України зустрілися з General Atomics, виробником бойових безпілотників, у тому числі MQ-9 Reaper, основного розвідувально-ударного дрона армії США. Переговори не могли відбутися без санкції Білого дому.

За підтримки уряду США ці безпілотники можуть опинитися в руках українських військових пілотів протягом лічених днів, розповів представник компанії К. Марк Брінклі.

Хоча у розробника не уточнювали модель БПЛА, яка зацікавила Україну, видання вважає, що це, імовірно, перевірений часом Reaper.

MQ-9 Reaper – модульний розвідувально-ударний БПЛА армії США. Оснащений турбогвинтовим двигуном, що дозволяє розвивати швидкість понад 400 км/год. Практична стеля становить 13 000 метрів. Максимальна тривалість польоту 24 години.

Безпілотник має шість точок підвіски. Може нести до 4 ракет класу “повітря – земля”, або до 8-ми в модифікації MQ-9a або 4 ракети “Хеллфайр” і дві бомби Mark 82 c лазерним наведенням. Крім того, дрон може оснащуватися розвідувально-навігаційним обладнанням, що дозволяє використовувати його для наведення на ціль керованих боєприпасів.

Фахівці вважають, що MQ-9 може кардинально змінити хід війни. Порівнюючи з “Байрактаром”, експерти називають MQ-9 витривалішим у польотах і менш вразливим для вогню росіян.

“Турецькому безпілотнику доводиться діяти достатньо близько до лінії фронту, що робить його більш вразливим для російських повітряних і ракетних ударів з аеродромів. Проте у MQ-9 дальність дії з більш безпечних баз. І саме досяжність “Женця” може мати ключове значення”, – йдеться у матеріалі.

У MQ-9 буде достатньо дальності, щоб завдати удару по військових об’єктах росіян у самій Росії включно до самої Москви.

Такі безпілотники вимагають річної підготовки військових, проте у General Atomics впевнені, що зможуть швидко навчити користуванню українських бійців.