Вівторок, 24 Травня

Кросівки і новітні технології друку на 3D-принтерах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

З огляду на те, що кросівки стали досить популярними через сучасних трендчсетерів та снікерхедів. Саме така велика популярність дала поштовх до нових відкриттів. І одним з них став друк кросівок на 3D – принтері. Започаткував цю ідею та подарував світові модель 3D Runner бренд Adidas. Одна з найперших надбань компанії, яка була створена за технологією 3D моделювання. Майже вся поверхня виробу виготовлена без швів та утворює єдину конструкцію з трикотажної тканини. До того ж, модель оснащена фірмовими технологіями бренду, а саме «Primeknit». Сході характеристики присутні у парах Adidas Ultra Boost та Yeezy. 3D принтер був використаний у виготовленні саме підошви.

Однак на цьому експерименти не завершились, й вже через деякий час світ побачила модель ALPHAEDGE 4D. Основна концепція цієї моделі полягає у повсякденному використанні. Але для тренувань взуття також ідеально підходить. Основною родзинкою кросівок виступає гумова 3D-підошва, яка здатна повертати енергії затрачену під час пересування та надає максимальну амортизацію. Якщо говорити більш детально про саму систему створення підошви, то вона полягає в поєднанні таких компонентів, як: повітря, світло та смола. А далі за допомогою цифрової проекції світла через оптику зі смоли утворюється міцний та довговічний матеріал.

Ще одним надбанням бренду стали кросівки Futurecraft 4D. Підошва цієї моделі створена завдяки 3D-друку. Технологія називається Digital Light Synthesis. Модель оснащена підошвою 4D. Для її створення були зібрані дані про тренування атлетів протягом 17 років. Цілісна структура підошви враховує всі нюанси, що виникли при тренуваннях. Хімік Джозеф Десімон, глава компанії Carbon, пояснює, що вони намагалися створити модель з огляду на індивідуальні особливості як можна більшої кількості людей. Модель ALPHAEDGE 4D робить крок далі ніж Futurecraft 4D та включає сканування ніг покупців, щоб підібрати 3D-підошву, яка найкраще підійде більшості споживачів.

Але не тільки Adidas досягли успіху в цій справі. Китайська компанія Wanhua Chemical Group Co. Ltd. та бренд спортивного взуття Peak Sports у 2019 році представили своє бачення кросівок з урахуванням вище згаданої технології. Назвали її “The Next” (наступний). Снікери виступають відправною точкою в їх концепції переробного взуття з ТПУ матеріалу. Кросівки з ТПУ легкі, пластичні й не бояться морозу. Виробничий процес поєднує в собі технології FDM та SLS з використанням поліуретанових матеріалів Wanhua для взуття.

Компанія Wanhua представила своє футуристичне взуття на стенді у Дюссельдорфі. Одним з головних нововведень в проекті є те, що кросівки надруковані повністю з ТПУ, що робить їх придатними для вторинної переробки. Сучасне виробництво часто має проблеми з утилізацією старого взуття. Це відбувається через те, що матеріали, з яких вони складаються — пластмаса або навіть шкіра, яка виділяє метан при розкладанні. Однак Wanhua та Peak вдалося розв’язати цю проблему, використовуючи різні види ТПУ разом. А як Вам такі надбання спортивного світу? Ви вже взували такі кросівки?

Share.