Користувачам електросамокатів і гіроскутерів хочуть заборонити їзду тротуарами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Депутати розробили законопроект, яким хочуть прирівняти користувачів гіробордів і електросамокатів до велосипедистів.

Про це повідомив один із авторів Ярослав Юрчишин, проект 3023 підтримав Комітет із питань транспорту Верховної Ради, повідомляє Хмарочос.

Депутати хочуть зобов’язати водіїв електросамокатів, електроскутерів, гіробордів, моноциклів їздити велосипедними доріжками, а в разі їх відсутності – краєм проїзної частини, вулиці чи узбіччю.

Вони також зобов’язані:

  • використовувати технічно справний та належним чином обладнаний персональний легкий електротранспорт;
  • рухатися по дорогах і спеціальних велосипедних доріжках попутно із загальним потоком транспортних засобів;
  • керувати персональним легким електротранспортом, що обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами. Вимога щодо обов’язкового обладнання персонального легкого електротранспорту звуковим сигналом не поширюється на випадки, коли можливість такого обладнання не передбачена конструктивним рішенням виробника;
  • під час руху у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги мати увімкнений ліхтар (фару) та виділити себе за допомогою світлоповертальних елементів, що закріплюються на зовнішньому одязі або в інший спосіб;
  • не перевозити пасажирів, окрім випадків, коли їх перевезення прямо передбачено конструктивним рішенням виробника персонального легкого електротранспорту;
  • не користуватися під час руху засобами зв’язку, тримаючи їх у руці;
  • не допускати випадків керування персональним легким електротранспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Інфографіка: facebook.com/yaroslav.yurchyshyn

Автори проєкту пропонують визначати персональний легкий електротранспорт як «одно-, дво- або триколісний механічний транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою електричного двигуна». До цієї категорії не зараховуються інвалідні візки та велосипеди з електродвигунами.

Крім того, обидва законопроекти у ст. 127 КУпАП пропонують встановити відповідальність за порушення користувачами персонального легкого електротранспорту правил дорожнього руху. Розмір штрафу становитиме як для велосипедистів – 5 н.м.д.г. (85 грн).