Понеділок, 24 Червня

Король Лев, лицарі і ретро авто: Львовом пройшла театралізована хода до Дня міста

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів святкує 763-річчя. За доброю традицією, центром міста пройшла святкова хода, що цьогоріч відтворила історичну ретроспективу з королівських часів до теперішніх днів, передає прес-служба міста.

До загальноміської ходи долучились близько 3 тис. осіб — учасників різноманітних творчих колективів, а також містяни на ретро-автівках, ретро-велосипедах та мопедах. Традиційно захід розпочався з пл. А. Міцкевича, звідки колона попрямувала пр. Свободи та вул. П. Беринди до пл. Ринок. Тут усіх привітали Король Лев із королевою Констанцією та мер Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною Кіт-Садовою.

© city-adm.lviv.ua

На пл. Ринок міський голова традиційно прийняв ключ від міста, якого знайшов маленький батяр неподалік, адже ключ дивним чином зник напередодні. Відтак, мер Львова наголосив на символічності такого вчинку — львівська молодь завжди старається плекати чесність та щирість.

«Ви навіть не уявляєте, які ви всі сьогодні красиві, як ви мило представляєте наше місто. Це дуже особливий день, тому що ми сьогодні трішки поринули в історію — ми пішли в стиль ретро, згадали ті часи, коли Львів був славний як завжди, мав особливості, коли українці активно розвивалися — «Просвіта», товариство української мови, «Пласт», тоді митрополит Шептицький дуже багато добрих справ робив і надихав. Власне, цей Львів тоді мав свою особливість — українці були в меншості, але так активно й багато працювали, що робили славу нашого українського Львова. Я би дуже хотів, щоби в сьогоднішньому часі ми відкинули смуток, переживання, зрозуміли просту істину — якщо хочемо мати успіх, то ми самі повинні його зробити.

© city-adm.lviv.ua

© city-adm.lviv.ua

© city-adm.lviv.ua

Львів — місто, яке має дуже амбітні плани. Ми, провівши у Львові Євро 2012, поставили перед собою дуже велику мету — бути містом, яке прийматиме зимові олімпійські ігри. Львів хоче бути містом-господарем зимової олімпіади 2030-го року. У цьому році ми плануємо почати будувати великий потужний завод із переробки відходів. І взагалі, ми повинні будувати себе, будувати місто і давати все добре для нашої країни. Львів — це Україна, це душа нашої країни. Я вас всіх люблю, бажаю вам багато добра і процвітання”, — сказав Андрій Садовий.

Згодом міський голова дав наказ підняти штандарт міста над Ратушею. Під час підняття штандарту сурмачі традиційно виконали офіційну мелодію міста.

Зазначимо, очолили цьогорічну святкову ходу Король Лев із королевою Констанцією у супроводі лицарів. У ході також взяли участь представники музею «Ретро-гараж», містяни на ретро-автомобілях авто-фан-клубу «ЗАЗ-Козак», Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» ЛНУ ім. І. Франка, Духовий оркестр «Львівські фанфари», група мажореток «Феєрія», «Феєрія міні», актори міських театрів, народні мистецькі колективи, колективи-учасники фестивалю «У колі друзів» (колективи-гості з Польщі, Чехії, Словаччини та інших країн), представники спортивних організацій міста, лівів’яни та гості міста.

Нагадаємо, цьогоріч Львів відзначає свій День народження у стилі ретро.