Кордони Євросоюзу можуть залишитися закритими для українців і після 1 липня

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У зв’язку із останнім збільшенням кількості нових заражень коронавірусом на 100 тисяч населення Україна вийшла за межі, які може встановити Єврокомісія. Відтак громадянам України в’їзд до Євросоюзу можуть не дозволити.

Як повідомляє “Європейська правда”, офіційна статистика МОЗ вже перевищила критерії у проекті рішення ЄК, який потрапив до ЗМІ.

 У ЗМІ потрапив проект рішення Єврокомісії щодо відкриття кордонів Євросоюзу. Він передбачає, що головним критерієм, за яким вирішуватимуть, чи пропускатимуть громадян певної країни до ЄС, стане кількість нових інфікувань на 100 тис. населення за останні 14 днів.

За даними видання, дебати у ЄС переважно ведуться про те, чи пускати до ЄС мешканців тих держав, де зафіксовано менш як 16 нових заражень на 100 тисяч населення чи менше ніж 20 нових заражень (16 – це середній показних у країнах ЄС; показник у 20 дозволить пускати більше іноземців).

Нові правила мають запрацювати від 1 липня; до того діє бланкова заборона на несуттєві поїздки для іноземців, включаючи громадян України.

Між тим Україна не може розраховувати на жоден із цих варіантів. За статистикою МОЗ станом на 24 червня, за останні 14 днів виявлено 10 723 нових хворих. За оцінкою Держстату (а саме ці офіційні дані напевно використовуватиме ЄС), в Україні 41,8 млн населення. А це означає, що показник інцидентності України за 14 днів складає 25,65 випадку на 100 тисяч, що перевищує обидва встановлені ЄС критерії. До того ж цей показник продовжує зростати день за днем.

У разі якщо проект рекомендацій ЄК буде затверджений країнами-членами, це означатиме продовження заборони на в’їзд для несуттєвих поїздок (включаючи туризм) для мешканців України. І хоча рішення про продовження обмежень ще не знайшло підтримки всіх країн членів, шанси на його ухвалення, є високими; хоча лишається шанс на те, що до нього будуть запроваджені винятки.