Субота, 18 Вересня

Концерт на вокзалі: як у Львові відзначають 100-річчя битви під Крутами (Відео)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Марш “Героям Крут” виконав оркестр Національної академії сухопутних військ та Державна заслужена хорова капела України “Трембіта”, 5 канал.

Військовий оркестр виконує марш “Героям Крут” на львівському залізничному вокзалі. Музичну акцію проводять у межах відзначення сторіччя битви київських курсантів і студентів – з більшовицькою армією. У Львові в касовій залі залізничного вокзалу військовий оркестр слухала і кореспондент “5 каналу” Марта Шикула.

Відзначення сотої річниці битви під Крутами у Львові почали від самого ранку – щойно у центральному касовому залі залізничного вокзалу завершився загальноукраїнського флешмоб виконання маршу “Героям Крут”. Його та інші композиції виконав оркестр Національної академії сухопутних військ та Державна заслужена хорова капела України “Трембіта”.

За словами виконавців у цих творах перегукуються події тодішніх років та сьогодення. У текстах є слова і про війну на сході України. Провели флешмоб на вокзалі не лише через потенційно велику кількість слухачів, – місце є символічним.

“Це було пов’язано із Крутами. Ми бачимо там є колія прокладена, є поїзд. Це була оборона залізничної станції. Це завжди мені асоціюється з більшим розумінням, зрушення народу завжди відбувається через якісь пункти відправних шляхів… Тоді такі виступи відбуваються не в концертних залах, а у місцях публічного згромадження. І хоча тут немає такої атмосфери концертної, де би все було збалансовано, де би можна було насолодитися якоюсь якістю виконавською. Проте тут є емоційна якість”, – зазначив керівник заслуженої академічної капели України Микола Кулик.

Присутні залишилися у захваті. Дехто навіть спеціально завітав на вокзал, саме щоб послухати концерт.

Share.