Конкурсна комісія затвердила Клименка керівником САП

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Конкурсна комісія затвердила Олександра Клименка керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні комісії.

Комісія ухвалила рішення подати на розгляд генеральному прокурору подання про призначення Олександра Клименка на посаду керівника САП.

Клименко — детектив НАБУ, відомий розслідуванням справи заступника керівника ОП Татарова

21 серпня 2020 року Назар Холодницький звільнився з посади керівника САП. Після звільнення САП тимчасово очолює Максим Грищук.

Оновлений меморандум економічної та фінансової політики з Міжнародним валютним фондом передбачав обрання нового керівника САП до грудня 2021 року.

21 грудня комісія визначила переможця конкурсу на посаду голови САП — ним став детектив НАБУ Олександр Клименко. Він отримав 246 балів для здобуття посади керівника САП, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк — 229 балів. Проте провладна частина комісії відмовилася проголосувати за це рішення.

3 лютого 2022 року Конкурсна комісія знову не змогла затвердити керівника САП через відсутність кворуму.

У зверненні 17 липня президент Володимир Зеленський заявив про потребу призначити нового спеціального антикорупційного прокурора відповідно до результатів конкурсу, що вже відбувся, а також провести конкурс на голову НАБУ.

Він виграв конкурс ще пів року тому, втім лише 19 липня комісія проголосувала за результати.

Обрання глави САП та розблокування антикорупційних справ вимагають міжнародні партнери України.