Кому та як потрібно змінити документи після перейменування вулиць у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львівській територіальній громаді перейменують 53 вулиці, що названі на честь російських діячів або мають назви, які асоціюються з росією чи російською пропагандою.

У Львівській міській раді пояснили, кому і як потрібно змінити документи після перейменування вулиць.

Так, мешканцям не потрібно змінювати місце реєстрації, оскільки зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Оновлену інформацію можна внести при безпосередній потребі під час обміну паспорта або зміни прізвища.

“За бажанням, можна звернутись у будь-який ЦНАП та написати заяву про внесення змін до паспорта громадянина України у формі книжечки (зразка 1994 року) або ж витягу з реєстру територіальної громади”, — пояснюють у мерії.

Також немає потреби вносити зміни до документів, що засвідчують право власності на нерухомість.

“Немає необхідності вносити зміни до свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо. Зміни будуть внесені після відчуження майна — продажу, дарування або передачі у спадок: тобто в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва вулиці”, — розповідають у міській раді.

Зокрема, фізичним особам-підприємцям та юридичним особам необхідно звернутися до будь-якого ЦНАПу та написати заяву про зміну відомостей про місцезнаходження юридичної особи.

ФОП потрібно мати із собою документ, що посвідчує особу. Юридичні особи також можуть безкоштовно змінити відомості, однак лише за заявою та за умови, що зміна назви вулиці не передбачає внесення змін до установчих документів.

“В іншому випадку — зміни будуть вносити за повною процедурою (підготовка протоколу зборів/рішення засновника, статуту у новій редакції) та буде оплачуватись адміністративний збір (на сьогодні це 740 грн). Установчі документи повинні бути нотаріально посвідчені”, — додають в ЛМР.

Також підприємці можуть самі вирішувати, коли необхідно зареєструвати зміни, адже граничних строків для зміни відомостей не передбачено.