Середа, 19 Червня

Компанія Гринкевича, якого підозрюють у махінаціях з закупівлями для ЗСУ, виграла раніше один з найдорожчих тендерів ЛОВА

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Восени 2023 року компанія “Будівельний альянс монтажпроект” виграла тендер на 115 млн на добудову школи у селі Черниця на Львівщині. Інформація про закупівлю оприлюднена у системі “Прозорро”, інформує Захід.Еспресо.

Тендер на добудову школи у Черниці за 115 млн став найдорожчою закупівлею управління капітального будівництва Львівської обласної адміністрації, оголошеною у 2023 році. Дорожчими були хіба декілька тендерів на ремонт та утримання доріг департаменту дорожнього господарства ОВА.

Єдиним учасником і переможцем тендеру стало ТОВ “Будівельний альянс монтажпроєкт”. Компанія запропонувала виконати роботи за 114 990 600 грн. Це підприємство зареєстроване на Романа Гринкевича – сина того самого львівського підприємця Ігоря Гринкевича, який намагався дати хабар одному з керівників ДБР у розмірі 500 млн доларів.

Цікаво, що проєкт реконструкції з добудовою школи у Черниці Стрийського (раніше Миколаївського) району – не новий. Навчальний заклад для майже п’яти сотень дітей з Черниці та Пісочної не можуть добудувати вже понад десять років. І от наприкінці жовтня управління капітального будівництва Львівської обласної держадміністрації вирішило, що тепер саме той час, аби витратити на сільську школу 115 млн.

Утім, це не єдиний великий тендер управління капітального будівництва, який торік виграла компанія родини Гриневичів. Саме “Будівельний альянс монтажпроєкт” будує Центр безпеки громадян Східницької селищної територіальної громади за 33 мільйони гривень. Підготовчі роботи будівництва центру у Східниці розпочали у 2022 році. Тоді у ЛОВА повідомляли, що загальна вартість робіт становить понад 23,443 млн грн. Виходить, за рік проєкт подорожчав на 10 млн грн. Як повідомляло видання “Наші гроші”, вартість будматеріалів при будівництві Центру безпеки подекуди завищена у 1,5 раза.

Загалом, за даними у “Прозорро”, саме ця компанія Романа Гринкевича впродовж останніх кількох років активно бере участь у тендерах, в тому числі й “Великому будівництві”: будує лікарні, садки, пункти пропуску тощо. Причому значну частину замовлень підприємство отримує не на Львівщині, а на Житомирщині, але є замовлення і на Закарпатті, Волині, Київщині.

За даними журналістки Тетяни Ніколаєнко, саме “Будівельний альянс монтажпроєкт” постачав (чи принаймні мав постачати) одяг для Міноборони.
“Ви будете здивовані, але куртки та штани, літні й не дуже, Міноборони постачало, серед інших ТОВ “БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС МОНТАЖПРОЕКТ”, у якого зареєстрований перелік видів діяльності, звісно, не передбачає спеціалізацію щодо виробництва (пошиття) речового майна.

У результаті вказана ТОВка не дотримала терміну постачання речового майна (до 31.05.2023) на 425 087,28 тис. грн за умовами 5 договорів”, – повідомляла вона на початку листопада.
Цікаво, що Роман Гринкевич має навіть відзнаку президента “Золоте серце” як волонтер та директор благодійної організації “Благодійний фонд “Hope UA”. “За вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху, зокрема під час здійснення заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та подолання її наслідків”, – йдеться в указі президента.

До речі, з Благодійним фондом Гринкевичів “Hope UA” Львівська обласна адміністрація також активно співпрацює. Зокрема, на початку листопада 2023 року Ігор Гринкевич, як співзасновник цього БФ, голова ЛОВА Максим Козицький та заступник голови Львівської облради Юрій Холод підписали меморандум про співпрацю. Йдеться про реконструкцію Журавненського будинку підтриманого проживання психоневрологічного типу. Цей комунальний заклад облради розміщений у Журавно у палаці Скшинських-Чарторийських.

Нагадаємо, що львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали працівники ДБР за спробу дати хабар в $500 тис. одному із керівників Бюро. Річ у тім, що компанії, зареєстровані на членів сім’ї Гринкевича, підозрюють в махінаціях з закупівлями для Міністерства оборони на 1,5 мільярда гривень.