Понеділок, 26 Лютого

Комісія встановила причини авіакaтaстрoфи АН-26 під Чугуєвом

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Урядова комісія з розслідування кaтаcтрофи АН-26 встановила причини авaрії, у якій 25 вересня зaгинyло 27 військовослужбовців, у тому числі двоє курсантів із Львівщини. Про це в інтерв’ю РБК-Україна повідомив голова комісії, віце-прем’єр-міністр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

Він зазначив, що в четвер, 22 жовтня, комісія схвалила попередній звіт про результати рoзслiдування. Цей документ оприлюднять на засіданні Кабінету міністрів України 28 жовтня.

Уруський назвав основні причини кaтаcтрофи, які змогла встановити комісія.

«Комісія виявила системні порушення в організації польотів. Мається на увазі від командування Повітряних сил до бригади, де сталася ця трагедія», – каже віце-прем’єр-міністр.

За його словами, встановили як основні причини кaтаcтрофи, так і побічні. Так, серед низки причин є як помилки пілотів, так і технічні несправності літака, а саме відмова системи ПРТ-24 (система «граничного регулювання температури»).

Уруський зазначив, що ця технічна несправність призвела до позаштатної ситуації на борту, але не повинна була привести до крaху літака. При цьому людський фактор зіграв не останню роль.

«На превеликий жаль, комісія підтверджує, що під час польотів, не тільки цього – останнього, але й інших, було дуже багато порушень, в тому числі з боку екіпажу і керівників польоту», – додав він.

23 жовтня стало відомо, що Генерал-майор Олександр Турінський був відсторонений від виконання обов’язків начальника Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Його відсторонено до офіційного встановлення всіх обставин та причин.