Коментар адвоката. Чи можуть жінці вручити повістку на вулиці

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україні після встановлення на військовий облік, жінки офіційно стають військовозобов’язаними, тому, як і чоловіки, можуть бути мобілізовані на службу в армії.

Попри те, що у Генштабі та Міноборони неодноразово наголошували, що мобілізація жінок в Україні є винятково добровільною, військовозобов’язані жінки можуть отримати повістку.

У тому числі, отримати її можна на вулиці, на блокпосту або під час відвідання будь-яких інших публічних місць, як і у випадках з чоловіками.

На шостий місяць повномасштабної війни. Чи є потреба мобілізувати жінок — Міноборони
«Вручати на вулиці повістку — законно, а ось виписувати повістку на вулиці будь-якою особою — ні. Українське законодавство не визначає, де саме треба вручати повістку. З огляду на цю „сіру зону“, у Збройних силах вважають, що уповноважені особи можуть робити це в будь-якому місці, — пояснив адвокат Роман Лихачов.

— Менше з тим, затверджена форма повістки передбачає, що її повинен виписати на конкретну особу керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати)».

Нагадаємо, 31 серпня Міноборони запропонувало Верховній Раді внести зміни до законодавства щодо постановки жінок відповідних спеціальностей на облік.

Зокрема, пропонується:

  • скоротити список спеціальностей та/або професій, після отримання яких жінки беруться на облік військовозобов’язаних відповідно до нинішніх потреб ЗСУ;
  • запровадити добровільну постановку на облік представниць спеціальностей із доопрацьованого списку;
  • визначити, що організація взяття жінок на облік розпочнеться не раніше ніж за місяць після закінчення особливого періоду в Україні.