Субота, 2 Березня

Командувач ВМС України: ми готуємось до прориву РФ з Криму на Херсонщину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Контрадмірал і командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа і його підлеглі допускають, що війська Російська федерація може спробувати здійснити наступ прориву з окупованого Криму до Херсонської області, аби дати можливість пустити воду з Дніпра в Північно-Кримський канал. Саме тому вони готуються до таких дій. Про це він заявив в інтерв’ю “Думська

“Я не виключаю таких дій з боку Російської імперії. Ми готуємося. Все розповісти не можу, але ось вам маленький факт. Дальність ракетного комплексу “Нептун” дозволяє застосовувати його з материкової України на підходах до Севастополя. Ось там і подивимося”.

“Як тільки ми зрозуміємо, що в Криму почне відновлюватися канал, туди буде вливатися фінансовий ресурс Російської імперії (так, я так їх називаю: це імперія з диктатором на чолі), то це буде вірним сигналом того, що РФ готується до повномасштабної конфронтації. І тоді нам доведеться відповідати на виклики”.

“Ми готуємося до повномасштабної військової конфронтації, розуміючи, що якщо така станеться, то, на жаль, це буде багато втрат – і наших воїнів, і цивільного населення. Багато хто зараз цього не розуміє – хоча в країні сьомий рік йде вiйна”.

Неїжпапа зазначив, що українські підрозділи готуються не тільки до “окопної вiйни”, яка зараз спостерігається на Донбасі, але й до наступальних дій – “до роботи підрозділів у міських умовах, до виконання завдань і бойових дій не тільки в обороні, до маневрених дій”.

Командувач ВМС розповів, що Україна посилює свої позиції на морі.

“Зараз ми робимо посилення на морі. Президент і міністр оборони дали ВМС карт-бланш: розробляється проєкт будівництва нових місць базування флоту – ми не можемо перебувати тільки в маленькій гавані в Одесі і в маленькій гавані в Очакові… Зараз приймаються рішення, передаються земельні ділянки на берегах Чорного та Азовського морів для створення достойних баз”.

“Тепер моє завдання зробити так, щоб основний удар ми могли прийняти не на березі, а на морі. Ми повинні зробити так, щоб противник перебував біля свого берега, знаючи, що ми сильні. Зробити так, щоб ми не чекали, коли він прийде до нас”.

Також він окремо зауважив, що в цьому році український флот поповниться 16 катерами типу Mark VI. Частину цих катерів відправлять в Азовське море.

Як зазначив командувач ВМС, на катери Mark VI можна встановити зброю і устаткування для різних цілей.

“Починаючи від функції патрулювання і закінчуючи висадкою диверсійних сил біля берега противника, обладнання для пошуку та знищення мін, ракетні комплекси малої дальності для знищення противника”, – додав Неїжпапа.

До слова, 11 червня президент призначив Олексія Неїжпапу командувачем Військово-морських сил Збройних сил України.

Олексій Неїжпапа народився в 1975 році у Севастополі. У 1997-му закінчив місцевий військово-морський інститут, у 2008 році — Севастопольський військово-морський інститут (оперативно-тактичний рівень) і Національний університет оборони у 2015-му.

У 2015—2019 роках був заступником командувача ВМС з бойової підготовки — начальником управління бойової підготовки командування ВМС. Учасник антитерoристичної операції на території Донецької і Луганської областей.

Із квітня 2020 року Олексій Неїжпапа обіймав посаду заступника командувача ВМС. Брав участь в антитерористичній операції на сході України.