Середа, 29 Листопада

Командувач Сухопутних військ: Боєприпаси витрачаються зі швидкістю, як у Другу світову

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У нинішній війні з росією боєприпаси витрачаються приблизно з такою швидкістю, як було під час Другої світової війни, і швидкість їхнього поповнення має вирішальне значення.

Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський в інтерв’ю The Economist

Сирський заявив, що зараз боєприпаси витрачаються зі швидкістю, яку можна порівняти з тією, що була під час Другої світової війни. Битви виграє та сторона, яка швидше доставляє снаряди до гармат, додав він.

Командувач Сухопутних військ також зазначив, що, судячи з луганського досвіду, мобілізаційна кампанія президента РФ Володимира Путіна може спрацювати.

Досить добре підготовлені солдати зараз масово з’являються вздовж усіх східних фронтів, деякі з них прибувають “з глибини Росії, в тому числі… зі східних районів і Уралу”. Це викликає занепокоєння, каже генерал, але ще більше занепокоєння викликає забезпечення України зброєю.

“росіяни не ідіоти. Вони не слабкі. Той, хто їх недооцінює, приречений на поразку”, – вважає командувач.

Генерал також пояснив, що росіяни змінюють тактику під керівництвом свого нового командувача Сергія Суровікіна. За його словами, вони атакують меншими, добре скоординованими пішими загонами: це дорого коштує з точки зору життя солдатів, але це “ніколи не було найвищим пріоритетом для росії”.

На питання, як має виглядати для України перемога, Сирський відзначив: “Ми перемогли, коли ворог знищений і ми стоїмо на своїх кордонах”, однак він не впевнений, що це станеться найближчим часом. У найближчому майбутньому, за його словами, Україна вестиме “активну оборону”.

Проте видання зазначає, що послужний список командувача свідчить про те, що у нього в рукаві може бути щось більш амбітне.

“Скажу лише, що ми уважно вивчаємо ворога. І на кожну отруту є протиотрута”, – зазначив Сирський.

Видання відзначає, що Сирський народився у росії й закінчив Московське вище військове командне училище. Проте його власний стиль командування різко відрізняється від радянської і російської ієрархічної практики. Він проповідує натовські принципи децентралізованого командування і наголошує на важливості морального духу.

За його словами, сучасний командир повинен залишатися на зв’язку. Він отримує 300 повідомлень на день від солдатів. “Ви повинні відчувати дух армії”, – говорить Сирський.

Також стиль командування генерала Сирського використовує елементи обману і несподіванки, щоб компенсувати брак вогневої потужності українських військ, пише видання.