Колишня українська шахістка зі Львова, яка перейшла до РФ, отримала нагороду від Путіна

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

6 травня в Медіа-центрі Освітнього центру «Сіріус» в Сочі (Росія) відбулось нагородження російських шахістів і тренерів. Серед присутніх нагороду отримала і родом зі Львова колишня українська шахістка Лагно Катерина Олександрівна.

У березні 2014 року Лагно подала документи на отримання російського громадянства та збирається надалі виступати за Росію. Спортсменка запевняла тоді, що це рішення ніяк не пов’язане з “політичною ситуацією в Україні”. Що, мовляв, вона просто розвиватися хоче, а в Росії умови хороші.

Мовою оригіналу: “Для меня, наполовину русской, разговаривающей на русском языке и просто помнящей нашу историю, Россия так же близка, как и Украина. Единственное, что хотела бы подчеркнуть — мой переход никак не связан с политической ситуацией в Украине”.

6 травня 2021 року Катерина Лагно отримала від Володимира Путіна нагороду – орден “За заслуги перед Ацєчєством” ІІ ступеня.

“Большое спасибо за награду! Очень приятно и неожиданно. Будем и дальше бороться за самые высокие места!” – сказала Лагно мовою оригіналу.

«Ватний Queen’s Gambit. Була українська зіркова шахістка Катерина Лагно. Львів’янка. У 2014 році взяла – та й замість України почала виступати за збірну Росії. І здавалося би: боже, та вже 7 років, як Лагно собі все вирішила, вже всьо давно ясно з нею, взагалі не має викликати емоцій.

А викликає. Бо одразу згадую геть маленьку Катю Лагно за шаховим столиком у Львівському шаховому клубі. Нашому, блін, шаховому клубі. І стає обідно ще раз», – написав на своїй ФБ-сторінці український журналіст Данило Мокрик.

Довідка: Катерина Лагно народилася 27 грудня 1989 року у Львові в сім’ї Олександра Володимировича Лагно — заслуженого тренера з шахів, уродженця Полтави, нині працює інструктором з шахів у Центрі спорту та дозвілля «Атлант» у Москві, та Наталії Валентинівни Лагно — вчительки математики зі Львова, етнічної росіянки. У віці 11 років, в 2000 році, переїхала зі Львова разом із сім’єю (батьками та старшим братом Ігорем), у Краматорськ, де виступала та навчалася у шаховій школі.

У вересні 2004 року Лагно з батьками та братом, переїхала з Краматорська в Донецьк.

У 2009 році Лагно зустріла 29-річного француза Робера Фонтена, свого майбутнього чоловіка. Робер Фонтен є шестикратний переможець французької першості з шахів та гросмейстер Франції. Після одруження Лагно переїхала жити до чоловіка в місто Безансон.

У березні 2014 року з’явилася інформація, що Лагно подала документи на отримання російського громадянства та збирається надалі виступати за Росію. Федерація шахів України подала протест на перехід спортсменки під російську юрисдикцію. Однак 11 липня 2014 року Президентська рада Міжнародної шахової федерації дозволила перехід Лагно.