Середа, 28 Лютого

Коли запрацює фонтан біля Оперного театру

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Тривають завершальні роботи з облаштування площі перед Львівським оперним театром. Як розповів міський голова Андрій Садовий, фонтан запрацює вже найближчими днями. Також ще триватиме замощення центральної пішохідної алеї.

Фонтан буде і музичний, і світловий. Два рази на день – о 12:00 та о 18:00 – тут будуть відтворювати композиції львівських виконавців. У вечірній час фонтан підсвічуватимуть RGB та LED світильниками білого кольору.

Новий Фонтан

Цей фонтан звучить просто неймовірно! 🎶Відео – зі сторінки Володимир Йосипович у Фейсбук.

Gepostet von Так люблю той Львів, що бракує ми слів am Mittwoch, 7. Oktober 2020

«Площа біля фонтану вже повністю замощена, але ще триватимуть роботи із замощення алеї до пам’ятника Шевченку. Це все є подарунок місту від компанії «Сокар». Мені важливо, не щоб якнайшвидше все запустити, а щоб все правильно було зроблено. Якраз доставлено останнє обладнання з Італії та Німеччини, яке вони замовляли. Там ще немає лавок. Наші архітектори розробили спеціальні довгі красиві лавки. Ще мають бути окремі смітники, які вже доробляють. Завтра-післязавтра фонтан вже буде милувати львів’ян своєю красою.

Це такий подарунок громади Львова до 120-ліття Львівської опери. Хтось запитає, чому саме такий фонтан? На цій площі домінантою є сама будівля Львівської опери, тому вода має лише підкреслювати її велич. Буде навіть синхронізація з тими дійствами, які відбуватимуться в опері, — це можна буде музикою, водою і світлом підсилювати”, — сказав Андрій Садовий в ефірі радіо «Люкс ФМ».

Після ремонту площа стане максимально доступною для людей на візочках. Як розповів Антон Коломєйцев, начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР, вся площа вирівняна. Тепер в оперний театр можна буде заїхати без жодної сходинки. Також буде встановлено великі лавки, передбачено вистелення тактильної плитки з граніту, а в кінці площі буде встановлено радіальні лавки. На газонах буде облаштовано вуличні колонки, щоб включати класичну музику і її звуки скоординовувати зі світлом і струменями води.

Паралельно з ремонтом площі й облаштуванням тут фонтану, триває капітальний ремонт центральної пішохідної алеї.

Проект реконструкції фонтану та площі розробили київські архітектори. Автори: Іван Юнаков, Андрій Карпов, Ярослав Катрич, Максим Астрейко, Володимир Томіленко. Повністю фінансує роботи з облаштування нового фонтану благодійний фонд «Сокар-Благо». Орієнтовна вартість — більше 1 млн євро.