Коли і де у Львові можна буде здати новорічні ялинки на переробку: дати та перелік локацій

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Після завершення різдвяних свят у Львові розпочнуть діяти 7 централізованих пунктів збору ялинок для того, аби мешканці могли здати їх на утилізацію. Локації почнуть працювати з 21 січня.

Також львів’яни можуть самостійно привезти хвойні на станцію компостування, що на вул. Пластова, 13, або в ЛКП «Зелений Львів», за адресою вул. Замарстинівська, 167а.

Відтак із 21 січня у Львові розпочнуть діяти 7 локацій. Адже ялинки – це зелені відходи, а не тверді побутові, тому їх необхідно правильно та з користю утилізувати.

Тож пропонуємо мешканцям громади або самостійно привезти хвойні на станцію компостування, що на вул. Пластова, 13, або в ЛКП «Зелений Львів», за адресою вул. Замарстинівська, 167а, або залишити біля визначених семи майданчиків у встановлені дні», – розповідає Роман Яцикович, начальник відділу комунікації і просвітництва управління з питань поводження з відходами.

Відтак залишити хвойні можна буде біля контейнерних майданчиків за адресами:

  • просп. Чорновола, 1 (біля контейнерних майданчиків);
  • вул. Замарстинівська, 167а;
  • вул. Володимира Великого, 14а (вхід в Кіноцентр, що у парку «Горіховий Гай»);
  • вул. Виговського, 34 (біля Залізничної районної адміністрації);
  • вул. Шафарика, 15 (вхід в лісопарк «Погулянка»);
  • просп. Чорновола, 45 (на площі поруч із шиномонтажем «Шипшина»);
  • вул. Хоткевича – вхід в парк Святого Івана Павла II Папи Римського, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Приносити ялинки у ці місця збору необхідно 21-22 січня, 25 січня, та 28-29 січня 2023 року.

«Саме з цих 7 локацій будемо централізовано вивозити ялинки. Якщо ж мешканці не живуть біля цих локацій, то у ці ж визначені дні – 21-22 січня, 25 січня, та 28-29 січня, можуть залишати ялинки біля своїх сміттєвих контейнерів, і вже їхні перевізники ТПВ відвезуть хвойні дерева на компостувальну станцію.

Нагадую, що ялинки – це великогабаритні відходи, тому контейнери для побутових відходів не призначені для їх викидання. Тож ялинку необхідно залишати біля контейнера, а не кидати в нього. Також необхідно з ялинки зняти всі новорічні прикраси, щоб під час переробки залишки прикрас не потрапляли у компост», – додав Роман Яцикович.

Якщо ж мешканці самостійно бажають привозити ялинки на компостувальну станцію, то можуть це робити щодня з понеділка до п’ятниці з 8:00 до 17:00 год.

«На наших компостувальних станціях з допомогою спеціальної технології ми переробляємо використані ялинки у компост. Вже вчора нам привезли першу невеличку партію ялинок.

Компостувальна станція переробляє всі органічні відходи, роздільно зібрані мешканцями та різними структурами міста. Це харчові продукти, гілля, листя і зараз – ялинки. Як наслідок, утворюється компост – органічна підживка, яка в майбутньому використовується для удобрення землі під час висадки дерев або квітів, овочів, фруктів тощо. Компост часто купують приватні садиби, а також наш компост став помічним при висадці дерев та кущів у Львові», – розповіла Наталя Сеник, начальниця відділу організації роздільного збору харчових відходів ЛКП «Зелене місто».

Також ялинки і дідухи можна завезти в Домівку врятованих тварин.

«У домівці наші копитні будуть дуже раді, якщо ви їм привезете трохи хвої, такої, як ялиця, сосна, також дідухи», – сказав керівник Домівки врятованих тварин Орест Залипський.