Понеділок, 15 Квітня

Коли горить хата, то не час дискутувати, на яку стіну вішати ікони, — Глава УГКЦ про календарну реформу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україні триває обговорення календарної літургійної реформи і вивчають можливості переходу Української Греко-Католицької Церкви на новий календар. Про це пише Твоє місто з посиланням на пресслужбу УГКЦ.

Глава УГКЦ окреслив три засади, які необхідні для проведення календарної літургійної реформи в Україні. За словами Предстоятеля, перехід на новий календар це не лише зміна дати Різдва — потрібна всеохопна, цілісна реформа, що потягне за собою зміну всіх інших дат нерухомих свят у літургійному році.

«Різдво — це цілий період літургійного року. Тому його потрібно відповідно організовувати й переживати. Не можна змінювати дату лише одного свята», — зазначив Патріарх.

За його словами, календарну реформу необхідно проводити разом із іншими церквами України. Оскільки Різдво — це свято цілого народу і його важливо святкувати разом. Блаженніший Святослав вважає, що війна не є зручним часом для календарної реформи, тому що всі сили зараз варто спрямувати на перемогу України.

«Коли горить хата, то не час дискутувати, на яку стіну вішати ікони. Нам так важливо всі сили спрямувати на перемогу України! Стараймося гідно разом пережити весь різдвяний час, оновити наші сили для перемоги України над російським агресором», — закликав Глава УГКЦ.