Вівторок, 27 Лютого

Коломойський: на Донбасі внутрішній конфлікт, а російські війська «виконують там інтернаціональний обов’язок»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Олігарх Ігор Коломойський вважає війну на Донбасі «внутрішнім громадянським конфліктом».

Про це він сказав в інтерв’ю НВ, передає Громадське

«А у нас те, що сталося на Донбасі — це що сталося? … Це внутрішній громадянський конфлікт», — заявив Коломойський

Він вважає що, цей конфлікт, попри присутність там російської військової техніки і російських військових, «ніким не інспірований, ніякої Росією».

«Вона і зараз там є, російська техніка, і буде. Поки буде конфлікт, буде там російська техніка. Це реалії з життя. Так, вона там є. А у нас американська техніка з цього боку є. І що з цього? Джавелін є у нас? Це чия техніка?», — заявив олігарх.

Він вважає, що США надали Україні військову техніку, «щоб підтримувати конфлікт на Донбасі», тому що «Америці вигідно тримати санкції проти Росії».

Коломойський визнає факт присутності російських військових на Донбасі, однак каже, що вони «виконують там інтернаціональний обов’язок».

«Ми говоримо, що російські військові присутні на Донбасі. Це факт. Вони, правда, переодягнені в відпускників або когось іще. 100% там багато російських військовослужбовців, які поїхали у «відпустку» або в «відрядження», — виконувати інтернаціональний обов’язок. … І не робіть з цього катастрофу — це нормальне явище», — сказав олігарх.

Він додав, що в Україну приїхали «виконувати інтернаціональний обов’язок» також із Західної Європи і США, однак не уточнив, що саме має на увазі.

«Але у нас основа, шампур цього конфлікту, — це внутрішньоукраїнський конфлікт, який, до речі кажучи, готувався 20 років. Мінімум з 2004 року, з виборів Ющенко-Янукович. Тоді перший раз ясно було, що ми до цього готові», — наголосив Коломойський.