Понеділок, 15 Квітня

Книгу творів Ольги Кобилянської українське видавництво видало з портретом Марка Вовчка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

«Центр навчальної літератури» видало книгу з творами Ольги Кобилянської з портретом Марка Вовчка на обкладинці.

Про помилку написала Оксана Забужко на своїй сторінці у Фейсбук.

«Не можу не поділитися присланою картинкою. І прошу помочі залу, бо мені аж дух перехопило. Я не знаю такого видавництва — «Центр навчальної літератури», але, судячи з їхнього сайту, видають вони «підручники і посібники» на замовлення української держави, аж гай гуде, і ми з вами за це платимо», — написала Оксана Забужко та опублікувала фото обкладинки.

Не можу не поділитися присланою картинкою. І прошу помочі залу, бо мені аж дух перехопило. Я не знаю такого…

Gepostet von Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко) am Donnerstag, 14. Mai 2020

Книгу Ольги Кобилянської «Вибране» із портретом Марка Вовчка можна було придбати на сайті Уakaboo за 230 грн. Зараз на сайті книжки більше немає. Так само її видалили із сайту самого видавництва, однак у мережі залишився скріншот, пише Громадське.

У видавництві інцидент вирішили не коментувати.

Портрет Марка Вовчка, який використали для обкладинки книги Кобилянської, є одним із найвідоміших. Його чи не найчастіше публікують у шкільних підручниках з української літератури.

У видавництві «Центр навчальної літератури» у 2017 році вийшла друком книга «Вибране» Марка Вовчка з тією ж фотографією.

Видавництво «Центр навчальної літератури» позиціює себе як «найбільша книготорговельна видавнича компанія в Україні, що спеціалізується на виробництві та продажу різнопланової навчальної та довідкової літератури». Воно працює на ринку з 2007 року і, за даними з сайту, щороку випускає 150-200 нових найменувань з тиражем у 10 тисяч примірників. Окрім того, видавництво випускає підручники за державним замовленням.