П’ятниця, 26 Квітня

Ключові цитати з послання Володимира Зеленського до Ради

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Про вічне.
«Вічно можна дивиться на три речі: як горить вогонь, тече вода і політики говорят про проблеми України».

Про боротьбу з Covid-19 і карантин.
«Ми обирали між поганим і найгіршим сценаріями. Звичайно, ми обрали перший варіант»

Про Covid і місцеву владу.
«Місцева влада хоче сподобатися виборцям. Це гра у злого поліцейського в центрі і доброго на місцях. Можливо, кількість голосів у вас у регіоні буде більшою, але кількість померлих – на вашій совісті».

Про Крим.
«Щоб більше ні в кого не виникло навіть думки, що можна … відібрати в України частину території без жодного поcтрілу. А ті, хто без бою віддав Крим, мають нести відповідальність. Питання не в помсті, а в справедливості».

Натяк про Мальдіви.
«Я дуже радий, що завтра 120 депутатів партії “Слуга народу” поїдуть на Донбас. Не в Туреччину, не на Мальдіви, як колись, – депутати поїдуть на передову».

Про плани реінтеграції Донбасу.
«Страшне слово “амністія” – не про всіх і не про уникнення відповідальності, а про мільйони громадян, на чиїх руках немає крові. Їм потрібен чіткий сигнал – не варто боятися. Майбутнє – тільки з Україною».

Про армію.
«Настання миру в Україні не означає, що ми перестанемо дбати про армію. У 2020-му році бюджет на армію став найбільшим в історії України. В часи коронакризи він не зменшився ні на гривню. Не розганяйте, будь ласка, “зраду”, що у 21-му році ми скоротимо кошти на військо. Як мінімум, ці кошти залишаться на рівні цього року. Тобто понад 117 мільярдів гривень. Тобто на 15 мільярдів більше, ніж в епоху білбордів про армію. Можна брехати про нашу непатріотичну позицію, але вперше з 2014-го року добровольці отримали статус учасників бойових дій. Іноземці, які захищали Україну, отримують громадянство. А Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями».

Про коpупцію.
«Люди кажуть: весна прийшла, а де посадки? Саме цими словами … я починаю наради з керівниками правоохоронних органів. Я не заспокоюсь і доведу всім, що Україна без корyпції – це не фантастика, це має бути реальність. І мені байдуже, скільки заради цього треба буде змінити генпрокурорів, міністрів чи інших керівників».

Про сyдову реформу.
«Я погоджуюся з міжнародними партнерами щодо необхідності сyдової реформи. Але впевнений – нікому не потрібна реформа лише заради слова реформа. За роки незалежності кожна нова влада починала реформу сyдової системи. В підсумку – уряди, парламенти, президенти в країні змінюються, а cудова система залишається».

Про зарплати.
«Надважливим є підвищення зарплати медикам. У 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря має бути 20−25 тисяч гривень, медсестри – 15 тисяч, молодшого медичного персоналу – до 10−12 тисяч. Наступними мають бути освітяни та науковці».

Про економічний розвиток.
«Зрозуміло, що коронакриза не зробила винятку для економіки України. Але всі кризи минають. Мине й ця. А ми вийдемо з неї сильнішими.
Ми намагались зрозуміти – що не так було зроблено в управлінні економікою за 28 років і як це виправити. Уряд провів повноцінний аудит держави і протягом двох тижнів представить його результати. Треба зменшити частку держави в економіці і розвивати державно-приватне партнерство. Наш фінансовий ресурс обмежений, ми не можемо задовольнити всіх. Але маємо допомогти тим, хто допоможе іншим».

Про будівництво.
«Всі бачать, що в країні справді йде велике будівництво. Ми зшиваємо Україну не лише ідеями і словами, а й дорогами і мостами. Лунає критика, що ми закінчуємо проєкти попередньої влади. Ключове слово тут – «ми закінчуємо».

Про нову філософію.
«Маємо зробити правильні висновки і стати сильнішими. Запобігати загрозам, щоб не долати наслідки. Впровадити нову філософію – країна, яка завжди готова до всього. Або здатна швидко адаптуватися та протидіяти новим зaгрозам. Цей принцип я представлю сьогодні, хоча його і не було в моїй програмі».

Фінальний акорд.
«Сьогодні задам собі три важливі запитання і одразу відповім.
Чи думав я рік тому, що змінювати країну так складно? Ні.
Чи змінив би я своє рішення, якби тоді знав про це? Ні.
Чи вдасться все нам з вами? Так».