П’ятниця, 22 Вересня

Kiss FM вибачались і прибрала з ефіру ремікс пісні “Пливе кача”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українська радіостанція Kiss FM недавно запустила в ефір «танцювальний ремікс» на пісню-реквієм «Пливе кача», що символізує трагічні події на Євромайдані. Після реакції, яка за заявою радіостанції, «виявилася неоднозначною», пісню прибрали з ефіру і видалили з сайту радіостанції.

Пісню Tysha від NDUB презентували днями на фейсбук-сторінці Kiss FM Ukraine. Однак ритмічна музика була зовсім недоречною, а вибір композиції для реміксу обурив усіх українців.

На те, що в ефірі радіостанції звучить танцювальний ремікс на траурну пісню, що стала символом смертей на Майдані і боротьби за свободу, звернула увагу нардеп багато блогерів та публічних осіб. Сотні людей засипали радіостанцію гнівними коментарями, після чого представники Kiss FM вибачитись перед своїми слухачами.

“Як ми побачили, ваша реакція на пісню “Пливе кача” виявилась неоднозначною. Ми вас почули і тому прибрали її з ефіру. Ще раз хочемо наголосити: ми не мали на меті нікого образити. І просимо вибачення у всіх, чиї почуття зачепили. Хоча, як ми вважали, пісня створена в мінорній стилістиці, як і належить у цій ситуації”, – заявили представники Kiss FM.

За добу з мережі прибрали всі відео з танцювальним треком.

Нагадаємо, лемківська пісня “Пливе кача” зазвучала під час Євромайдану. Саме цю композицію “Піккардійська терція” виконала на панахиді за загиблими українцями на Революції Гідності. Зазвучала вона і на похороні Михаїла Жизневсього у Білорусі.

Пісня “Пливе кача” стала неофіційним гімном подій 2013-2014 років. Щороку композицію співають, вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні. Тому ремікс від радіостанції KISS FM сприйняли, як зневагу до загиблих учасників Євромайдану.

Дослідники вважають, що текст пісні вперше був опублікований в 1923 році закарпатським поетом Василем Гренджі-Донським.