Понеділок, 4 Березня

«Хтось сумнівається в коронавірусі? Підіть волонтером у лікарню – відразу прозрієте», — Ірина Микичак

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Заступниця міністра охорони здоров’я України та колишня очільниця департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла про те, чому Львівщина є антилідером за рівнем захворюваності на коронавірус.

На думку чиновниці, через те, що львів’яни достатньо не поінформовані про цей вірус, Львівщина сьогодні серед лідерів.

«Моє серце рветься від болю. Знаю, що мої друзі-лікарі роблять все можливе і неможливе, але вже понад 260 людей на Львівщині пішли з життя через підступний вірус. Це найбільше серед усіх областей, серед них – знайомі, колеги-лікарі… Вже майже 1000 хворих медиків – це ще один антирекорд Львівської області.

Кожного дня мені пишуть і дзвонять, просять допомоги. Не спрацьовує ланцюжок «сімейний лікар – екстрена допомога – спеціалізований ковідний стаціонар». Львів’яни не мають інформації, маршрути пацієнтів не розроблені і не працюють.

Розмовляю із завідувачем реанімацією однієї з наших львівських лікарень. Цитую майже дослівно: «Шаленію від того, що відбувається. Два паралельні життя. Вони там (на вулиці – ред.) – безтурботні, веселі люди, з масками під носом і на бороді, яким розваги і подорожі важливі. А ми – тут, у лікарні, де наше Бергамо, де стало значно більше важких пацієнтів, які пізно звертаються до лікарів. А пневмонії зараз інші, агресивніші і важчі, ніж це було на початках. «Первинка» не дає ради, а ми тут на межі…».

Шановні керівники Львівщини, зараз не до ґонорів і образ. Почуйте поради, адже фахівці МОЗ і Центру громадського здоров’я ретельно попрацювали з департаментом охорони здоров’я і готові допомагати щодо кожної проблеми. Можна зробити усі лікарні області ковідними, але досвід лікування є лише у кількох стаціонарах. А їхній людський ресурс треба берегти і посилювати.

Вкрай важливо працювати зі сімейними лікарями – налагодьте чітку взаємодію і координацію між медзакладами. Організуйте ефективну роботу кол-центру з питань COVID-19. Інформуйте людей, розказуйте, пояснюйте, вчіть. Контролюйте роботу транспорту, торгових центрів тощо. Вимагайте дотримуватись простих правил інфекційної безпеки, бо нам із цим вірусом жити до появи вакцини.

І нарешті усім: ми подолаємо хворобу лише спільними зусиллями: маски –дистанція – чисті руки. А якщо захворів, то звертайся до сімейного лікаря.

Сьогодні не до жартів: біда чатує біля кожного з нас. Хтось сумнівається, відчуває себе експертом? То рекомендую піти волонтером у лікарню. Зразу прозрієте».