Середа, 29 Листопада

Хто мав би відшкодувати кошти за обвал зруйнованого будинку в центрі Львова: думка міської ради

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У пʼятницю вночі, 26 серпня, на проспекті Свободи, 23 стався обвал памʼятки архітектури місцевого значення. Відновити зруйнований будинок повинна компанія ТОВ «Фрідом авеню». Про це Tvoemisto.tv повідомила заступниця міського голови Львова з житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

«Якщо ми говоримо, про те чому сталася така річ, ймовірно, виконання будівельних робіт в будинку № 21, власником якого є ТОВ «Фрідом авеню». На нашу думку відшкодування збитків, відновлення будинку має проводити ця компанія. Станом на сьогоднішній день проводяться перемовини», – сказала вона.

фото: Роман Балук

За її словами, дозвіл на виконання будівельних робіт памʼятки архітектури компанії видало Держархбудконтролю Києва 17.05.21 року.

Чи є повторна загроза обвалу і, чи можна використовувати будинок – це рішення мають надати відповідні спеціалізовані організації.

«Підставу вважати, що причиною обвалу є ремонтні роботи в сусідньому будинку, нам дає інформація від мешканців, які розповідали, що впродовж місяця там проводитися ремонтні роботи. В двір завезли велику кількість будівельного матеріалу. Відтак виникає питання, чи роботи правильно виконувалися?

Відзначу, що з кожним мешканцем будинку на пр. Свободи, 23 ми комунікуємо особисто. Кому треба було, вночі поселили в готель, іншим надали транспорт для переїзду до інших місць для ночівлі. У будинку відключили газ, електрику і воду.

Коли буде рішення про стан будівлі та чи можна у будинок повертатися мешканцям, усіх повідомимо. Мешканці квартир, які не постраждали, мали доступ до своїх помешкань, щоб забрати необхідні речі», – розповіла Ірина Маруняк.

Нагадаємо, за інформацією ДСНС, на проспекті Свободи сталося руйнування 3-х квартир з боку внутрішнього дворика: одна квартира зруйнована повністю, дві – частково. Також відбулось повне руйнування 2-х нежитлових приміщень, загальною площею 80 кв.м. Загалом в будинку є 14 квартир. Всього було евакуйовано 12 людей.

Додамо, що ТОВ «Фрідом Авеню» на 90% належать кіпрській Pleinmont Capital LTD та 10% – АТ «ЗНВКІФ «Камет». Pleinmont Capital LTD, своєю чергою, є засновником у тринадцяти львівських компаніях, на які записані різні об’єкти нерухомості – готелі та різноманітна комерційна нерухомість.