Субота, 15 Червня

Іноземці-паломники відійшли від українського кордону, залишивши гори сміття

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Всі іноземці-паломники залишили територію поряд лінії кордону України з Білоруссю навпроти пункту пропуску “Нові Яриловичі” в Чернігівській області. Про це повідомив голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко.

Дейнеко зустрівся з керівниками підрозділів Нацполіції та Нацгвардії, які постійно перебували на кордоні разом з силами прикордонного відомства. Він обговорив поточну ситуацію та подальшу координацію дій між правоохоронцями.

Голова ДПСУ подякував прикордонникам, поліцейським та гвардійцям за належне виконання поставлених завдань щодо недопущення провокацій на кордоні, підтримання прикордонного режиму і режиму в пункті пропуску. Водночас речник ДПСУ Андрій Демченко роз’яснив, що пункт пропуску поновить свою роботу тільки у відповідності до нового рішення уряду.

Як свідчать фотографії прикордонників, паломники залишили по собі гори сміття. Хто має прибирати цей непотріб, Демченко зазначив, що все це відбувалося з білоруського боку кордону, тому вирішувати має суміжна сторона.

Паломники перебували на цій ділянці кордону з 14 вересня.

Нагадаємо, уряд України заборонив в’їзд іноземців в Україну з 28 серпня, а 16 вересня закрив пункт пропуску «Нові Яриловичі».

Згодом стало відомо, що на кордоні Білорусі та України знаходяться понад півтори тисячі євреїв-хасидів, які мають намір потрапити до Умані. Незважаючи на напруженість ситуації, паломників на кордоні годують кошерною їжею. Станом на 17 вересня кілька сотень паломників-хасидів четверту добу чекають в’їзду в Україну.

Хасиди намагаються в’їхати в Україну до Умані, щоб на могилі свого духовного лідера цадика Нахмана відсвяткувати Рош га-Шана (юдейський Новий рік).

17 вересня близько 40 паломників-хасидів, яких не впускають в Україну, в українських національних костюмах заспівали гімн України у пункті пропуску «Нові Яриловичі» на кордоні з Білоруссю.

Українські прикордонники констатували, що цих людей ввели в оману, нібито білоруський напрямок кордону з Україною відкритий для іноземців. Силовики кілька днів роз’яснювали іноземцям рішення українського уряду.

Уранці 18 вересня паломники-хасиди почали залишати територію поблизу пункту пропуску “Нові Яриловичі”.