Хасиди прибули в Україну через аеропорт Львова

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Хасиди-прочани прибули до аеропорту “Львів” рейсом із Лондона авіакомпанії Ryanair у п’ятницю, 28 серпня.

Про це розповіла гендиректорка Львівського міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького Тетяна Романовська у програмі «Стінка на стінку», передає zaxid.net.

Близько 30 хасидів, які сподівались встигнути безперешкодно в’їхати до України перед забороною, яка анонсувалась з 29 серпня, очікувано затримали.

Нагадаємо, спершу Кабмін анонсував введення заборони в’їзду іноземців до України з 29 серпня, але на позачерговому засіданні уряд ухвалив, що заборона почне діяти із 28 серпня, тобто на день раніше.

«Вони пробули у нас цілий день, але ввечері київські равини домоглися, щоб їх таки запустили в Україну. Тобто вони десь є зараз на території України», – повідомила очільниця Львівського аеропорту Тетяна Романовська.

До слова, авіакомпанія Ryanair вже оголосила про відміну частини своїх рейсів з України до Італії. Усе через тимчасову заборону в’їзду на території України іноземних громадян до 28 вересня.

Щорічний приїзд хасидів до України пов’язаний зі святкуванням єврейського нового року, який цьогоріч припадає на 18 вересня. Хасиди мають традицію відвідувати місце поховання свого духовного наставника цадика Раббі Нахмана, похованого в Умані.

В Умані наразі близько 2000 паломників-хасидів, як повідомляють представники спільноти. Але ще сотні застрягли в аеропортах.

Уманчани вже не раз викликали на місце події правоохоронців та вимагали, аби ті прoгнали паломників. Проте поліцейські зазначили, що не можуть заборонити паломникам відвідати місце поховання цадика Нахмана. Правоохоронці намагаються не допустити зiткнeнь між хасидами і місцевими жителями.

Share.