Вівторок, 5 Березня

Катерина Шубка та Андрій Зібран лідируть у 115 львівському окрузі – соціологи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові назвали лідерів електоральних уподобань у 115 окрузі та серед партій.

Лідерами електоральних уподобань мешканців Сихова, Винників та частини Личаківського району у Львові є кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» Катерина Шубка та самовисуванець Андрій Зібран.

Про це сьогодні, 4 липня, під час пресконференції на тему «Оприлюднення результатів соціологічних досліджень на Львівщині напередодні виборів до Верховної Ради України», яка відбулася у Львівському пресклубі, повідомив голова громадської організації «Передові правові ініціативи» Роман Редько.

За його словами, з 1 липня ВГО «Передові правові ініціативи» провело опитування мешканців 115 виборчого округу, до якого належить Сихів, Винники та частина Личаківського району.

– Серед опитуваних – 61 відсоток виборців точно прийде голосувати. А 39 – ні. З тих, хто готується прийти на виборчі дільниці, майже половина ще не визначилася, – зазначив Роман Редько.

За його словами, відсоток готових голосувати є трохи менший, ніж було під час президентських виборів.

Ті, хто визначилися, будуть віддавати свої голоси так: за кандидата від «Слуги народу» Катерину Шубку – 12,1 відсотка, за самовисуванця Андрія Зібрана – 11,6%, за самовисуванця Михайла Хміля – 6,4%, за представника від «Самопомочі» Андрія Москаленка – 4,8%, за самовисуванця Володимира Квурта – 3,2 %, за представницю партії «Голос» Наталю Піпу – 3,1%, за самовисуванця Юрія Михальчишина – 2,7%, за висуванця від партії «Батьківщина» Богдана Рабешка – 1%, за представника партії «Патріот» Назара Янковича – 0,6%, за самовисуванця Руслана Секелу – 0,2%.

– Ми можемо констатувати, що виборці готові віддати свої голоси за тих кандидатів, які досі не брали участі в політиці, – зазначає Роман Редько. При цьому додає, що під час опитування в опитувальнику не було запитання «чому саме цьому кандидату віддаєте свій голос».

На початку опитування виборці готові були віддати свої голоси за кандидата від партії «Слуга народу». Але вже в наступні дні виборчі симпатії схилялися до Андрія Зібрана.

Ще півтора відсотка виборців готові зіпсувати бюлетені.

– Варто зазначити, що 45 відсотків виборців вважають, що не важливо, до якої партії належить кандидат до Верховної Ради в мажоритарному окрузі. 25 відсотків підтримують самовисуванця. І тільки 11% під час виборів звертають увагу на те, яка партія висуває кандидата, – говорить голова громадської організації «Передові правові ініціативи» Роман Редько.

За його словами, загалом у Львові було опитано майже 12 тисяч респондентів. І він зазначив, що львів’яни є симпатиками партії «Європейська солідарність».

– За «ЄС» віддають свої голоси 18,53 відсотка. «Слуга народу» має 15,73% підтримки львів’ян. Партія «Голос» – 11,29. ВО «Свобода» – 9,79. «Батьківщина» – 9,09. Об’єднання «Самопоміч» – 3,5. «Українська стратегія» Гройсмана – 2,45. «Громадянська позиція» – 2,1 відсотка, – зазначає Роман Редько.

Під час опитування вдалося виявити і прихильників «Опозиційної платформи» та «Опозиційного блоку». Разом вони набрали майже три відсотки голосів виборців.