Неділя, 26 Травня

Картину львівської художниці придбали за 45 тисяч доларів на благодійному аукціоні для України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Картину львівської художниці Олени Папки придбали за $45 тисяч на аукціоні Forbes у Празі. Кошти вона обіцяє скерувати на благодійність. Про це художниця повідомила на своїй сторінці у Фейсбук.

«Мою картину вчора придбали на аукціоні Forbes в Празі за 45 000$ Загалом за 10 лотів зібрали 1 млн євро. Люди ви неймовірні! Всі гроші йдуть на допомогу Україні», – написала Олена Папка.

У коментарі Еспресо.Захід художниця розповіла, що спершу ініціатори акції на підтримку України знайшли фото картини, згодом через соцмережі вдалось розшукати авторку. «Картина стала обличчям їхньої ініціативи, її надрукували у журналі та на значках. Потім попросили саму картину для аукціону, але вона вже була продана», – каже художниця.

Утім власник, підприємець з Києва, погодився передати її в Прагу на аукціон. «Картина була намальована за тиждень до війни, в передчутті боротьби», – розповідає Олена.

Називається робота «Відвага». Покупцем став Томас Мертлік, генеральний директор медичного холдингу Batist у Чехії. Загалом на допомогу Україні під час аукціону зібрали 1 мільйон євро від продажу 10 лотів.