Понеділок, 22 Липня

Картину художника зі Львова продали на аукціоні Sotheby’s за $21 250

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Роботу художника Івана Турецького «Фрагменти II (Італійський щоденник)» продали за $21 250 на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку.

Про це повідомило у Фейсбуці  видавництво Magenta Art Books.

Картина дебютувала на міжнародному аукціоні в секторі «Світовий кубізм і його продовження» на одному рівні з Пабло Пікассо, Полем Сезаном та Анре Лотом, а її ціна в 7 разів перевищила початкову. Торги відбулися 23 червня

«Фрагменти II (Італійський щоденник)»

«Роботи Іван Турецького збагачують не лише українське, а й світове мистецтво . Я ніколи не мав жодних сумнівів, щодо його творчості, адже Турецький один із найяскравіших представників сучасного кубізму», – сказав Ігор Глоба, куратор художника та власник галереї Portal 11. Саме у Київській галереї Portal 11 була початково куплена дана робота. «Іван Турецький живе та працює у Львові. Його роботи знаходяться у багатьох важливих іноземних колекціях. Я маю велику надію, що відомі світові та українські музеї матимуть у колекціях роботи Турецького, адже він художник високого світового рівня. Ми маємо чим пишатися, і результат аукціону 23 червня є цьому свідченням».

В 2019 році побачив світ перший повний, до цього часу, альбом абстрактного живопису Івана Турецького «Колір, як лабіринт». В ньому художник вперше розкриває теми своїх робіт та говорить про важливість кольору, світла і музики у своєму живописі. Подібно до Василя Кандінського, Турецький має здатність бачити музику в кольорі. Альбом вийшов у колаборації галереї Portal 11 та київського видавництва інноваційного формату «MAGENTA ART BOOKS”.

«Для нас було великою честю і задоволенням працювати над альбомом Івана Турецького «Колір, як лабіринт». Ми з колегою Юлією Іванець доклали всіх зусиль, щоб альбом вийшов за стандартами світових мистецьких каталогів, як за виглядом так і за наповненням. Книга вийшла англійською та українською мовами, та вже за цей короткий час встигла побувати на найпрестижніших міжнародних ярмарках світового мистецтва», – говорить Олена Грабб, директорка видавництва «MAGENTA ART BOOKS”.

Іван Турецький

В даному випадку фактором важливішим за ціну роботи є те, що вона йшла не у регіональному секторі, а у секторі світового кубізму, а також, те, що в період загальної рецесії 2020 художник демонструє сильний потенціал перевищуючи початкову оцінку в 7 разів.

У 2020 році галерея Portal 11 планує виставки Івана Турецького в Україні та Люксембурзі, проте інші свої плани поки не анонсує.