П’ятниця, 24 Травня

Канатну дорогу у курортному Славську визнали небeзпечною і заборонили експлуатувати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За пoзовом Головного управління сyд заборонив експлуатувати канатну дорогу у Славську, яка не відповідає вимогам безпеки. Про це повідомили у ГУ Держпраці у Львівській області.

Як зазначається, Головним управлінням Держпраці у Львівській області проведено перевірку з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки у ТзОВ «Гірськолижний клуб «Карпати», яке знаходиться у смт. Славське на вул. Січових Стрільців, 4. Під час контрольного заходу державними інспекторами виявлено порушення, що можуть створюють загрозу життю та здоров’ю пасажирів підвісної канатної дороги.

Зокрема небезпечною, на думку фахівців, є пасажирська підвісна канатна дорога на горі Погар (857 м), заводський номер якої не встановлено.

У товариства відсутній паспорт, настанова з експлуатації та виконавча документація по монтажу підвісної канатної дороги іноземного виробництва. Цьому об’єкту не проведено фахівцем уповноваженого підприємства технічні огляди. У роботодавця відсутній дозвіл на його експлуатацію. Канатна дорога не поставлена на облік (не зареєстрована) роботодавцем, а її пуск в роботу відбувся без проведеної посадовими особами Держпраці перевірки.

Для забезпечення утримання канатної дороги у справному стані та її безпечної експлуатації, власником не призначено відповідальних працівників (начальника та передбаченої кількості працівників), які пройшовши спеціальне навчання, отримали посвідчення, для здійснення її технічного обслуговування та ремонту.

Відтак, Головне управління звернулось до суду з позовною заявою про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду до ТзОВ «Гірськолижний клуб «Карпати».

Львівський окружний адміністративний сyд пoзов Головного управління задовольнив у повному обсязі – товариству заборонено експлуатувати зазначену пасажирську підвісну канатну дорогу до усунення пoрушень. Рішення набрало законної сили.

Нагадаємо, що у січні 2020 року у Славському на Львівщині на горі Погар зупинився крісельний витяг, на якому перебувало 32 людини. Евакуація тривала з 17:00 до 19:30. З підйомника зняли 32 лижника, серед яких п’ятеро дітей. Попередньою причиною зупинки підйомника називають несправність підйомника.