П’ятниця, 24 Травня

Канатна дорога на Високий замок коштуватиме майже 400 млн гривень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська міська рада затвердила інвестиційний проект підвісної канатної дороги на Високий замок. За відповідну ухвалу проголосували під час пленарного засідання ЛМР 4 квітня, передає Твоє Місто.

За словами директорки юридичного департаменту Гелени Пайонкевич, початкова вартість будівництва становить 394,5 млн гривень. Згодом ЛКП «Зелений Львів» має оголосити конкурс на інвестора.

До інвестиційного проекту входить підвісна оглядова канатна дорога з музеями, станції та відповідний сервіс. Крім цього, зі скверу «На валах» мають прокласти пішохідний міст до Меморіалу героїв Небесної сотні через вулицю Кривоноса.

Також інвестор має провести благоустрій парків «Високий Замок» та «На Валах», облаштувати безбар’єрний доступ до канатної дороги для людей з інвалідністю та реконструювати частину спортивних та дитячих майданчиків у парку. Розробкою проекту займається архітектурна компанія «Укрдизайнгруп», а ініціатором виступила ГО «Львівська обласна організація “Реабілітація осіб з інвалідністю”». Про наміри будівництва місто вже повідомило Мінкульт та ЮНЕСКО.

Маршрут підвісної дороги прокладуть від північних терас парку «На Валах» до верхніх оглядових майданчиків. На перспективу також пропонують прокласти витяг із вулиці Хмельницького. Протяжність дороги – 524 м. Весь витяг матиме 17 кабін на 8 осіб.

Увести в експлуатацію канатну дорогу планують у першому кварталі 2021 року. Окупити вартість проекту очікують за 10 років.

Нагадаємо, у січні торік депутати погодили детальний план території у межах вулиць Кривоноса, Опришківською, залізничною колією, Хмельницького, Пильникарською, Ужгородською, Замковою, Пішою, Насипною, Підвальною, Винниченка, де й планують збудувати канатний витяг на Високий замок.