Четвер, 23 Вересня

Кабмін призначив Тараса Кременя мовним омбудсменом

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кабінет міністрів призначив мовним омбудсменом Тараса Креміня.

Відповідне рішення уряд прийняв 8 липня, повідомив народний депутат від «Слуги народу» представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

«Сьогодні шляхом рейтингового голосування на посаду Уповноваженого із захисту державної мови уряд призначив Кременя Тараса Дмитровича», – пише нардеп.

Тарас Кремінь народився 10 червня 1978 року в Миколаївській області. За фахом він учитель української мови та літератури, англійської мови і зарубіжної літератури. Навчався в аспірантурі й докторантурі. Кандидат філологічних наук, доцент.

З 2018 року професор Миколаївського національного аграрного університету та Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

У 2000–2018 роках він був доцентом кафедри української літератури, заступник декана факультету філології та журналістики, професор Миколаївського національного університету імені В. Сухомлинського.

У 2014–2019 роках Кремінь був народним депутатом від «Народного фронту».

Тарас Кремінь як мовний омбудсман планує запустити програму опанування державної мови (сприяти її розповсюдженню, реалізації творчих ініціатив, започаткувати безкоштовні курси з вивчення української мови); співпрацювати з закладами освіти і науки; підготувати пропозиції щодо забезпечення ефективної реалізації державної політики в сфері мови; розглядати скарги щодо дотримання умов закону про мову; співпрацювати з органами влади, місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Окрім Тараса Кременя, на посаду мовного омбудсмена претендували ще двоє кандидатів: Світлана Бронікова і львівський активіст Святослав Літинський.

Share.