Субота, 20 Квітня

Із Хмельниччини до Почаєва рухаються 5 тисяч вірян московського патріархату

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Із Хмельницької області через Тернопільську рухається колона з 5 тисяч вірян Української православної церкви московського патріархату. Влада Тернопільщини ухвалила обмеження на проведення таких заходів в області, проте учасники ходи на це не звертають уваги, пише Громадське.

Віряни рухаються в напрямку Почаєва. Там розташовується Почаївська Успенська лавра, що в оренді УПЦ МП.

«Це неорганізована колона людей, серед них немає чітко визначеної особи, яка їх офіційно веде. Поліцейські забезпечують публічний порядок і безпеку людей, які беруть участь у ході, а також дотримання ними правил дорожнього руху», — розповіли в поліції.

Додають, що нікого з учасників не затримували: «Напруга була, зрозуміло, у чому причина, але таких порушень, щоб людей за щось затримували, не було».

Також у поліції пояснюють, що Рада оборони Тернопільської області 26 липня ухвалила рішення, згідно з яким під час здійснення релігійних обрядів слід уникати організованого пересування пішки чи автомобільним транспортом, групами, колонами або ходою.

Проте віряни ігнорують це рішення. «Вони рухаються неорганізовано, усі заклики поліцейських дотримуватися рішення люди просто ігнорують і продовжують йти в напрямку Почаєва», — пояснюють у поліції.

Місцеві медіа повідомляли, що колону вірян московського патріархату не пропускали до деяких населених пунктів. Очільник Тернопільської ОВА Володимир Труш розповів, що в колоні рухаються 5 тисяч людей.

«Вчора ми мали надзвичайно багато різних подій. Замість того щоб зосередитися на іншій роботі, ми цих людей по полях виловлювали. Вони бігли на прорив. Це неконтрольована маса», — прокоментував Труш.

Крім того, за його словами, предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій сказав, що не благословляв на цю ходу, хмельницький владика теж відмовився брати на себе відповідальність.

Труш анонсував 26 серпня засідання обласної ради, на якому мають ухвалити рішення щодо цієї ходи.