П’ятниця, 24 Травня

Майже безкоштовно: італійське містечко біля моря пропонує придбати будинки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Влада маленького міста Теора в Італії, яке знаходиться недалеко від моря, пропонує всім охочим переїхати в покинуті будинки та навіть зобов’язується оплачувати частину оренди. Таким чином чиновники планують відновити життя в населеному пункті.

“У місті щороку помирає 20 осіб, а народжується лише дві дитини. В Теорі залишилося 1500 жителів. Майже вся молодь виїхала після жахливого землетрусу в 1980 році. Ми хочемо змінити цю негативну тенденцію. Адже діти – наше майбутнє. Закликаємо тих, у кого є багато дітей, сміливо подавати заявки”, – розповідає в інтерв’ю виданню CNN Travel мер міста Стефано Фаріна.

Що для цього необхідно?

Жити в Теорі потрібно щонайменше 3 роки. Такі умови заохотять переїхати більш свідомих людей, які зможуть влаштуватися й залишитися надовго, впевнений мер міста.

Міська влада готова виплачувати кожному 150 євро за оренду впродовж двох років або дати 5000 євро одноразової допомоги на придбання та облаштування будинку. Зараз орендувати житло в Теорі можна за 200 євро на місяць, придбати – за 30 тис. євро.

Раніше повідомлялось про подібну пропозицію в італійському містечку Самбука-ді-Сицилія . Цю “акцію” вигадали місцеві чиновники, щоб повернути італійців в сільські райони. У цих пропозиціях є і свої нюанси – покупцеві доведеться відреставрувати придбане житло протягом трьох років після покупки, що обійдеться від 15 000 євро (480 тис. грн), а також дати заставу в розмірі 5 000 євро (160 тис. грн), яка повертається після закінчення ремонту.

Ще одна можливість в Італії. Влада іншого вже містечка Бізачча розпродає 90 історичних будівель за ціною один євро кожен.

Фото: Salvatore Cassese

Всі будинки – старі. Вони розташовані в одній частині населеного пункту, тому влада міста пропонує усім охочим переїжджати туди разом із родичами або друзями і купувати відразу кілька будівель. До слова, покинута частина Бізаччі знаходиться по сусідству з “живою”, звідки ще не виїхали жителі. Там є магазини та соціальні установи.