Субота, 25 Травня

Історичний центр Вільнюса перетворюють на ресторан просто неба

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Литовську столицю Вільнюс перетворюють на гігантське кафе просто неба, щоб дозволити ресторанній галузі повернутися до роботи, а також створити умови для соціального дистанціювання, таким чином мінімізувавши подальшого поширення вірусу, пише Хмарочос з посиланням The Independent.

Про це рішення повідомили ще наприкінці квітня. Місто вирішило надати 18 громадських локацій для використання закладами харчування.

За інформацією міського голови, близько 200 кафе, барів та ресторанів подали заявки на влаштування вуличних місць у громадських місцях і місто заявило, що при необхідності можна буде забезпечити навіть більше місця.

Мер міста повідомив, що громадськість сприйняла ініціативу з “великим ентузіазмом”.

«Активність (подання заявок) досить велика, що свідчить про те, що заклади громадського харчування визнають цю можливість як ефективну та важливу для виживання їхнього бізнесу», — зазначив мер Вільнюса Ремігіюс Шімашіус.

«Після шести або майже семи тижнів карантину всі хочуть якось спілкуватися і безпечно спілкуватися», – заявив Ремігіюс Шімашіус у прямому інтерв’ю на Euronews Now.

До ініціативи залучають громадські простори, які раніше рідко використовувались для подібних цілей. Серед них Соборна площа в Старому місті, що внесена до світової спадщини ЮНЕСКО.

«Кафе, що знаходяться поблизу цих площ і вулиць зможуть безкоштовно встановити столи на відкритому повітрі й таким чином відновити свою діяльність під час карантину», — додав мер міста.

В країні, станом на 13 травня, зафіксовано 1490 випадки коронавірусу та 54 випадки смерті, але деякі заходи карантинного локдауну вже почали скасовувати. З дотриманням заходів соціального дистанціювання, там відчинилися магазини, перукарні та салони краси, бібліотеки, музеї і кафе. Офіційно у Литві карантин запровадили до 31 травня.

До цього громадські заклади харчування мали лише два варіанти заробітку та збереження робочих місць під час карантину: готувати їжу на виніс або обмежувати кількість відвідувачів як всередині, так і зовні.

Однак навіть цей дозвіл не дозволить працювати багатьом закладам. Раніше влада запровадила обмеження щодо роботи закладів у Старому місті, де вулички та алеї занадто вузькі, щоб дотриматись відстані в один метр до пішохідних доріг та два метри — між столиками. Тож, дотримуючись цих вимог, деякі заклади взагалі не можуть обслуговувати клієнтів надворі.