П’ятниця, 19 Липня

Історичні кадри, інтерв’ю Зеленського і Залужного: чому варто переглянути документальний фільм «Рік» від Дмитра Комарова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Учора у день річниці повномасштабного вторгнення російських військ на територію України на одному з українських телеканалів відбулася прем’єра авторського документального проєкту Дмитра Комарова «Рік». Туди увійшли репортажі Комарова з гарячих точок, рідкісні кадри з щойно деокупованих міст та ексклюзивні інтерв’ю з тими, чиїми руками та розумом створюється наша історія і майбутня перемога. Proslav розповідає чому вам варто переглянути цю стрічку.

Як Комаров почав фільмувати війну?

Дмитро Комаров розповідає, що у перші місяці просто фільмував усі найважливіші події. До нього приєднувались волонтери, оператори Серій Мацко та Ігор Лома. Згодом географію зйомок розширився і маршрут журналіста пролягав вже найактуальнішими, на той час, точками.

«Я ніколи не працював військовим журналістом, і дуже добре пам’ятаю ту мить, коли вирішив, що повинен бути там, де відбуваються зараз найголовніші події. Це був третій день війни. Я стукався в усі двері та шукав поради, як поїхати на війну. Я став приєднуватись до різних бригад. Моторошно було, коли ми на повній швидкості летіли по Окружній дорозі, яка на той час прострілювалась, коли біля Пущі горіли заправки, а із ДОТу часів Другої світової наші захисники воювали вже не проти нацистів, а проти росіян», – говорить Комаров та додає, що ніколи не забуде перший заїзд в Бучу. Зізнається, його мозок не встигав переварити інформацію.

«Коли ми перші заїхали на вулицю, де розстрілювали людей, я навіть не міг на камеру коментувати. Я не вірив у те, що бачу. Невелика вулиця була вся усіяна тілами людей. Поліцейські проводили зачистку та шукали «потєряшек». Це була найважча година за цей рік. Я зараз вам розповідаю, і у мене перед очима обличчя цих людей – чоловік їхав на велосипеді, впав, біля нього картопля, продукти. Життя зупинилось, це страшно», – пригадує мандрівник.

Чому варто переглянути цю стрічку і чим вона особлива?

У фільмі ви побачите людей, руками і думками яких твориться наша перемога. Приміром Президента Володимира Зеленського, Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та головнокомандуючих, які приймали ключові рішення. Навіть під час моментів, коли вони приймали ці рішення, під час оперативної роботи.

Також глядачі побачать у проєкті інтерв’ю з керівником Головного управління розвідки Кирилом Будановим, який прокоментує найважливіші події року великої війни та розповість, які сценарії вторгнення росії вдалося зламати нашим захисникам.

У свою чергу міністр оборони Олексій Резніков поділиться подробицями відомих подій, які до цього часу не можна було називати. Також Дмитру Комарову вдалося реалізувати свою мрію взяти інтерв’ю у генерала Олександра Сирського саме на його робочому місці.

Поза тим, отримавши необхідні дозволи і доступи, Комарову вдалося показано історичні унікальні кадри. Словом, дуже радимо вам це побачити:

«Я бачу впевненість у військових, у командуванні країни. Впевненість, позитив і настрій виключно на перемогу. За цей рік я не бачив жодного військового, який би сумнівався у перемозі. Цитуючи багатьох героїв: питання вже вирішене, залишилось тільки дочекатись та зробити багато роботи», – підкреслює наостанок Дмитро Комаров.