П’ятниця, 24 Травня

Іспанський суд зобов’язав чоловіка виплатити колишній дружині €200 тисяч за 25 років хатньої праці

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Суд Іспанії зобов’язав чоловіка виплатити 200 тисяч євро колишній дружині за 25 років роботи вдома. Про це пише Громадське з посиланням на EL PAIS.

Пара одружилася в червні 1995 року, а наступного місяця вони підписали договір про розділ майна. У документі йшлося про те, що кожен із подружжя зберігає право власності на майно, яке вони придбали під час шлюбу.

Після заміжжя жінка присвятила себе сім’ї та роботі вдома, а чоловік створював власні бізнеси: тренажерні зали, компанію з укладки паркету та оливкову ферму. Поки він професійно зростав, вона залишалася вдома, щоб дбати про доньок, яким зараз 14 та 20 років. Унаслідок цього після розлучення жінка залишилась ні з чим.

«Вона була його тінню, працювала за ним, щоб він виріс професійно і став кимось», — каже юрист жінки. Він додає, що чоловік не хотів, щоб його дочка здобувала вищу освіту, і тому, коли дівчині було 16 років, вона працювала, щоб оплатити своє навчання.

У 2020 році жінка подала на розлучення. Завдяки договору про розподіл майна чоловік зберіг більшість цінних активів, а дружина отримала права лише на половину будинку, яким вони володіли разом.

Жінка звернулась до адвоката, який нарахував 204 624 євро компенсації на основі річної мінімальної заробітної плати за її неоплачувану домашню роботу протягом 25 років шлюбу. Ця сума нарахована на підставі статті Цивільного кодексу Іспанії, у якій ідеться, що подружжя робить свій внесок у підтримку шлюбу, а хатня робота вважається внеском у сімейний достаток.

Крім того, чоловік був зобов’язаний виплачувати колишній дружині щомісячну допомогу в розмірі 1000 євро з догляду за дітьми, одна з яких неповнолітня, а інша старша за 18 років.