П’ятниця, 21 Січня

«Інтертелеком» припиняє роботу на Львівщині та ще у 8 областях

Pinterest LinkedIn Tumblr +

CDMA-оператор «Інтертелеком» заявив про обмеження надання своїх послуг у ряді областей України. Відповідну заяву опубліковано на сайті оператора.

У «Інтертелеком» пояснюють своє рішення тривалою ситуацією з карантинними обмеженнями та подальшим поширенням пандемії COVID-19, а також загальною економічною нестабільністю, які не дозволили оператору «реалізувати фінансові домовленості з зацікавленими інвесторами та провести у встановлені терміни оплату вартості ліцензії на використання технології LTE.

У компанії заявили, що припинення їхньої роботи у цих регіонах пов’язане з відмовою від радіочастотного ресурсу, який буде використаний «великою трійкою» мобільних операторів для запуску LTE-900 – зв’язку четвертого покоління (4G) на низьких частотах. Спершу «Інтертелеком» також планував запустити LTE-900 на своїх частотах, але для цього йому не вистачило коштів.

Згідно з заявою оператора, обмеження надання послуг вводиться у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Рівненській, Чернівецькій, Донецькій і Луганській областях.

Коли вводиться обмеження

Обмеження почнуть діяти з першого вересня. Як відзначили в компанії, під обмеженням надання послуг слід розуміти припинення надання послуг з використанням власної радіомережі.

Що зміниться

Як йдеться в заяві, компанія була змушена переглянути свою стратегію на ринку:

«Її основними елементами стане відмова від частини радіочастотного спектра, використовуваного наразі компанією, оптимізація своєї радіо та транспортної мережі в ряді регіонів, а також впровадження та активний розвиток додаткових інноваційних ІТ сервісів», — йдеться в заяві CDMA-оператора.

Оператор зосередиться на розвитку елементів нової інфраструктури в регіонах з великою концентрацією абонентської аудиторії, а також поліпшити якісні характеристики послуг голосового та інтернет сервісів.

Оператор вже звернувся до Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації, з проханням виконати всі відповідні процедури по переоформленню радіочастотного ресурсу, раніше виданого компанії.

Оператор «Інтертелеком» почав свою роботу з 1998 року, а у 2001 році – запустив мережу. Спершу компанія орієнтувалася на Одеську область, але згодом розширила діяльність на всю Україну. Оператор працює у стандарті CDMA, що робить його несумісним з популярними моделями телефонів та модемів.

«Інтертелеком» надавав послуги бездротового стаціонарного телефонного зв’язку в місцях, де неможливо було підключити дротову телефонію, послуги голосового мобільного зв’язку та швидкісного інтернету. При цьому швидкість інтернету від «Інтертелекому» була нижчою за ту, яку надають великі мобільні оператори у стандартах 3G й 4G. Однак завдяки тому, що компанія працювала на низьких частотах, інтернет на високій швидкості був доступний жителям навіть віддалених сіл, де ані 3G, ані 4G немає досі. При цьому «Інтертелеком» почав надавати швидкісний інтернет задовго до запуску великими операторами зв’язку 3G. Абонентська база компанії останніми роками коливалася у межах мільйона.

Share.